Fundacja Dr Clown

Fundacja Dr Clown
1 Stały Pomagacz
Dariusz Bodanko
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Pomagamy chorym dzieciom przebywającym w szpitalach i placówkach specjalnych, niosąc im radość i uśmiech.

Organizujemy zespoły terapeutów „doktorów clownów”, którzy w kolorowych strojach i makijażu, obowiązkowo z czerwonym noskiem niosą małym pacjentom wspaniałą zabawową terapię.

Wspieramy dzieci i ich rodziny oraz osoby w szeroko pojętym kryzysie (emocjonalnym, bytowym, zdrowotnym) przez prowadzanie terapii śmiechem, z włączaniem w nią innych elementów tj. zajęć z zakresu  terapii sztuką (formy teatralne, malarskie, muzyczne).

Staramy się minimalizować negatywne skutki hospitalizacji, pobytu w palcówkach opiekuńczo-wychowawczych, leczniczych, poprzez wykorzystanie warsztatu amerykańskiego terapeuty - doktora klauna - lekarza Huntera Cambella Adamsa.

Propagujemy ideę terapii śmiechem poprzez szkolenia, rozbudowywanie Fundacji -  tworząc jej nowe oddziały, organizując konferencje, warsztaty i kampanie medialne.

Bawiąc, likwidujemy stres i napięcia spowodowane nietypową i często bardzo trudną sytuacją chorego dziecka. Pragniemy, aby żadne dziecko w Polsce nie kojarzyło pobytu w szpitalu z cierpieniem, bólem, zastrzykami i bolesną terapią.

Ładuję...

202,90 zł

SEMIKO Sp. z o.o.

11 darowizn na tę organizację, ostatnia
1 Stały Pomagacz
Dariusz Bodanko
10 zł miesięcznie