Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski im. Janusza Korczaka

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Włoszakowice, wielkopolskie

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski im. Janusza Korczaka powstało w 1997 roku. Celem Stowarzyszenia jest wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością. Stowarzyszenie pozyskuje środki finansowe potrzebne na rehabilitację, leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Od początku działalności Stowarzyszenie skupia się na prawidłowym zagospodarowaniu czasu wolnego dzieciom i młodzieży m.in. poprzez organizację wypoczynku letniego i zimowego oraz turnusów rehabilitacyjnych. W ciągu 25 lat swej działalności Stowarzyszenie zorganizowało różne imprezy takie jak: biwak w Leśniczówce Papiernia, integracyjne spartakiady sportowo-rekreacyjne, które odbyły się w Leśniczówce Krzyżowiec i Koczury oraz w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie, przejażdżki konne wierzchem, przejażdżki bryczką i wozem konnym. Zabawy karnawałowe, andrzejkowe i walentynkowe jak również spotkania organizowane przez Stowarzyszenie dla swoich podopiecznych i ich rodzin z okazji świat Wielkanocnych i świąt Bożego Narodzenia z upominkami dla dzieci.

Najważniejszym sukcesem, jakim może poszczycić się Stowarzyszenie to budowa Ośrodka Rehabilitacjno-Edukacyjno-Wychowawczego w miejscowości Włoszakowice, którego inwestorem jest Stowarzyszenie. Ośrodek będzie przeznaczony dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, w którym będą mogli oni między innymi skorzystać ze specjalistycznych zabiegów rehabilitacyjnych.

"Musimy znaleźć czas, aby zatrzymać się i podziękować ludziom, którzy zmieniają nasze życie... W pojedynkę możemy zrobić tak mało - razem możemy zrobić tak wiele".