Wsparcie dla podopiecznych ukraińskich Domów dziecka

Swim For a Dream

Wsparcie dla podopiecznych ukraińskich Domów dziecka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0191684
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Organizacja wsparcia wytchnieniowego i zajęć sportowych dla 300 dzieci z ukraińskich Domów dziecka, które zamieszkają w Łodzi

Zgłaszający zbiórkę: Swim For a Dream
Swim For a Dream
Łódź, łódzkie
Rozpoczęcie: 9 Marca 2022

Opis zbiórki

W najbliższym czasie Łódź stanie się nowym domem dla około 300 podopiecznych domów dziecka, ewakuowanych z Ukrainy. Dzieci te nie znajdą pocieszenia w ramionach rodziców ani bliskich. Do obecnej w ich życiu traumy osamotnienia i opuszczenia dołączyło również doświadczenie wojny i strachu o własne życie.

Fundacja Swim For a Dream, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej od lat wspiera podopiecznych Domów dziecka i rodzin zastępczych. Nasi podopieczni korzystają z bezpłatnych lekcji sportowych i warsztatów z rozwoju mentalnego. Ponieważ znamy się na tym, mamy potrzebną kadrę trenerską i współpracujemy z różnymi organizacjami sportowymi dlatego wsparcie ukraińskich podopiecznych Domów dziecka jest dla nas oczywiste!

Swim For a Dream

Swim For a Dream

Po zabezpieczeniu najpilniejszych potrzeb, wraz z Fundacją Dobrodzieje i projektem "Rodzina jest dla dzieci", pragniemy zapewnić najmłodszym uchodźcom przez najbliższe 6 miesięcy tak bardzo im potrzebne wsparcie wytchnieniowe.

Aby pomóc nam nieść ulgę dzieciom i stworzyć im namiastkę normalności potrzebujemy Twojego wsparcia! Wesprzyj naszą zbiórkę – liczy się absolutnie KAŻDA złotówka!

W pierwszym etapie chcemy zapewnić rzeczy najbardziej niezbędne:

- pomoc psychologiczną i psychiatryczną,

- pomoc medyczną oraz leki,

- zorganizujemy zajęcia dydatktyczne (nauka języka polskiego, lekcje z podstawowych przedmiotów, nauka poprzez gry i zabawy),

- zajęcia sportowe (pływanie, koszykówka, piłka nożna, lekcje tańca i inne) i czasu wolnego (aktywności inne niż sportowe).

Wynajem torów pływackich, opłacenie kadry trenerskiej pomocy psychologicznej czy zakup leków będą kosztować. Oprócz nich są też inne koszty, takie jak transport, ubezpieczenie NNW czy wyprawki sportowe. Mnóstwo przedsiębiorców, stowarzyszeń sportowych i ludzi dobrej woli zgłosiło się już z chęcią ofiarowania swojego czasu, podzielenia się kompetencjami czy udostępnienia obiektu sportowego. Wszędzie tam, gdzie to będzie możliwe będziemy szukać oszczędności, by każda przekazana złotówka przełożyła się na jak największą wartość dla dzieciaków. Jednak nie wszystko jesteśmy w stanie zorganizować bezpłatnie, dlatego potrzebujemy TWOJEGO wsparcia!

Swim For a Dream

Jeśli nie możesz pomóc nam finansowo podziel się swoim czasem jako wolontariusz lub udostępnij tę zbiórkę.

Nasze działania na bieżąco można śledzić na: Facebookowym profilu Fundacji Swim For a Dream. W razie jakichkolwiek pytań piszcie na agnieszka@sfad.pl lub dzwońcie pod numer 510-708-534.

Zakres wsparcie jest uzależniony od kwoty, jaką uda nam się zebrać podczas zbiórki. Zbiórka będzie aktualizowana na bieżąco.

Swim For a DreamWpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0191684
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki