Fundacja DZIECI AFRYKI

Fundacja DZIECI AFRYKI
83 Stałych Pomagaczy
Aleksandra Zaborovskaia
30 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Kim jesteśmy?

W styczniu 2009 roku dwóch przyjaciół z dzieciństwa udało się po raz pierwszy wspólnie w podróż po Czarnym Lądzie. Wówczas nie byli świadomi, że to będzie dopiero początek wielkiej, niekończącej się wyprawy w odległe i nieznane krainy, do jakim celu jest dziecięcy uśmiech, ludzka radość i pokój.

Robert Noga - pedagog specjalny i Paweł Werakso - przedsiębiorca, zetknąwszy się z biedą, jakiej jeszcze nigdy dotąd nie widzieli, po powrocie do wygodnego świata, nie umieli już tak samo patrzeć na życie i otaczającą ich rzeczywistość. W efekcie 15 kwietnia 2009 roku założyli Fundację Dzieci Afryki.

Z grupą kilkunastu pasjonatów realizujemy własne programy pomocy. W Afryce współpracujemy głównie z polskimi misjonarzami.

Nasza działalność została dostrzeżona i wyróżniona przez miesięcznik TRAVELER, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Białołęka, Międzynarodową Kapitułę Medalu Serce Ziemi oraz Komisję Episkopatu Polski ds. Misji.

To, co wyróżnia Fundację Dzieci Afryki spośród innych organizacji pomocowych to, poza działalnością rozwojową i humanitarną, organizowanie MISJONER - wypraw z misją pomocy i sprawiania radości ubogim dzieciom, by doświadczyły namiastki beztroskiego dzieciństwa. Każdego roku organizujemy wycieczki edukacyjno-rekreacyjne, zabierając dzieci do parków narodowych lub rozrywki, muzeów, na basen, nad ocean itp.

Obszary działalności:

EDUKACJA...
To jedno z podstawowych praw człowieka. Pozbawianie tego prawa milionów młodych Afrykanów jest jedną z najbardziej krzyczących niesprawiedliwości współczesnego świata!

Fundacja wybudowała i wspiera działalność szkół Dzieci Afryki w Bundoli (Ghana), Kiruddu (Uganda), Dorze (Etiopia) oraz Kwamneke (Tanzania). Funduje stypendia, wyposaża uczniów w przybory szkolne, kształci nauczycieli, organizuje wycieczki edukacyjne oraz wolontariat misyjny.

ZDROWIE I PROFILAKTYKA...
Ochrona zdrowia w Afryce należy do najmniej efektywnych na świecie. Jest trudno dostępna dla zwykłych mieszkańców. Głównymi przyczynami zgonów są HIV/AIDS, malaria, choroby dróg oddechowych, biegunki, powikłania okołoporodowe i wiele innych.

Fundacja wybudowała studnie w Bundoli (Ghana), Djouth (Kamerun), Kwamneke (Tanzania) i Kiruddu (Uganda). Stale zaopatruje misyjne ośrodki zdrowia w lekarstwa, środki opatrunkowe i sprzęt medyczny, finansuje leczenie i zabiegi operacyjne dzieci, zaopatruje ubogie rodziny w moskitiery.

OPIEKA I DOŻYWIANIE...
Bieda w państwach afrykańskich jest faktem. Mieszkańcy wielu krajów borykają się z trudną sytuacją i koniecznością codziennej walki o zaspokojenie podstawowych potrzeb własnych i swoich najbliższych. Najbardziej cierpią dzieci. Każdego dnia umiera ich kilka tysięcy, nie ukończywszy 5 roku życia. Umierają po cichu… z głodu i chorób.

Fundacja prowadzi program “Adopcja Serca” w Bouar (Rep. Środkowoafrykańska), Mbaikoro (Czad), Kiruddu (Uganda), Bundoli (Ghana) i Nkhata Bay (Malawi) w ramach którego najbiedniejsze dzieci mają zapewnioną podstawową opiekę, w tym medyczną oraz dożywianie. Dzieci niedożywione zaopatrywane są w ratujące życie mleko w proszku oraz fasolkę.

POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM...
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że około 40% procent ludności Afryki (prawie 300 milionów osób) to osoby niepełnosprawne! Wśród nich 10% - 15% to dzieci w wieku szkolnym.

Fundacja buduje domy dla osób niewidomych w Ngaoundaye (Rep. Środkowoafrykańska) oraz wspiera działalność placówek dla niepełnosprawnych dzieci w Bertoua (Kamerun), Lai (Czad) i Katima Mulilo (Namibia).

Programy pomocowe realizujemy głównie we współpracy z polskimi misjonarzami. Aktualnie pomagamy w 14 krajach Afryki. 

Jak z nami pomagać w Afryce?

Każdy na miarę swoich możliwości, wieku, pozycji społecznej czy umiejętności może włączyć się w dzieło pomocy dzieciom i ubogim w Afryce. Możemy czynić DOBRO wyłącznie dzięki Ludziom Pięknych Serc stale i okazjonalnie wspierających afrykańskie dzieci za pośrednictwem Fundacji Dzieci Afryki.

Dziękujemy pięknie za każdy DAR SERCA podarowany za pośrednictwem portalu SIEPOMAGA.PL

Zapraszamy do wolontariatu krajowego i misyjnego oraz współpracy na rzecz dzieci i ubogich w Afryce.

Dziękujemy za 1% podatku, który pomaga zatrzymać analfabetyzm, cierpienie, choroby, głód... KRS0000331212

DZIECI AFRYKI są też na Facebooku, polub nas, bądź na bieżąco :-)

83 Stałych Pomagaczy
Aleksandra Zaborovskaia
30 zł miesięcznie