Fundacja DZIECI AFRYKI

Fundacja DZIECI AFRYKI
20 Stałych Pomagaczy
Roman Konieczny
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Dżesika Haręzga

E-mail biuro@dzieciafryki.com

Telefon 22-381-27-74

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja DZIECI AFRYKI (organizacja pożytku publicznego) powstała wiosną 2009 r. po powrocie jej Założycieli Pawła Werakso i Roberta Nogi z pierwszej wspólnej wyprawy na Czarny Ląd.

Z grupą kilkudziesięciu pasjonatów realizujmy własne programy pomocy dzieciom i ubogim rodzinom afrykańskim. Pomagamy głównie za pośrednictwem polskich misjonarzy, których każdego roku, w ramach kolejnej „misjonery”, odwiedzamy na Czarnym Lądzie.

Współpracujemy z polskimi lekarzami, optometrystami, farmaceutą.

Na terenie całego kraju prowadzimy spotkania edukacyjne z młodzieżą szkolną, uczestniczymy w imprezach plenerowych, organizujemy samodzielnie lub z udziałem misjonarzy animacje misyjne w parafiach.

Działalność fundacji wspiera e-SKLPEIK MISYJNY zaopatrzony m.in. w artykuły pochodzenia afrykańskiego. Nasi klienci mogą zakupić dzieciom w Afryce pożądany przez nie produkt (m.in. mleko w proszku, koc, moskitierę, buciki, piórnik).

Nasza pomoc dotarła już do wielu tysięcy dzieci i ubogich mieszkańców Czarnego Lądu.

Dzięki ofiarności Ludzi Pięknych Serc wsparliśmy m.in.:

dzieci, młodzież oraz ubogich w Nguelemendouka (Kamerun), w Gatara (Burundi), w Rugango (Rwanda), w Gushiegu i Gnani (Ghana), w Boodo i Amara (Etiopia), w Bouar (Rep. Środkowoafrykańska) budowę szkoły w Bundoli (Ghana), w Kiruddu (Uganda), „Domu Nadziei” w Lainya (Sudan Południowy) oraz „Centrum Dziecka” w Yaounde (Kamerun) budowę studni w Bundoli (Ghana) i Djouth (Kamerun) działalność szkoły dla głuchoniemych św. Jana Chrzciciela w Bertoua i szkoły św. Alojzego
w Abong-Mbang (Kamerun), szkoły im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana), przedszkola w Lindzie (Zambia) działalność misyjnego ośrodka zdrowia w Nguelemendouka i Djouth (Kamerun), w Chalabesa (Zambia), szpitala w Ntamugenga (Dem. Rep. Konga), Centrum Dożywiania Dzieci Głodujących w Nyakinama (Rwanda), ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych fizycznie Katima Mulilo (Namibia) i Lai (Czad), sierocińca w Mgolole (Tanzania)

Jak realizujemy te zadania?

Prowadzimy specjalne, dedykowane programy pomocowe. Każde miejsce, które wspieramy zostało osobiście odwiedzone przez przedstawicieli lub wolontariuszy Fundacji, w ramach prywatnych środków na podróże. Jesteśmy w stałym kontakcie z polskimi misjonarzami, którzy prowadzą placówki opieki, edukacji oraz zdrowia, dzięki czemu wiemy jakie są realne problemy. Za ich pośrednictwem możemy żywić, pomagać w edukacji, leczyć ubogie i osierocone dzieci oraz sprawiać im radość.

Każdy na miarę swoich możliwości, wieku, pozycji społecznej czy umiejętności może włączyć się w dzieło pomocy dzieciom z Afryki.

Możemy czynić DOBRO wyłącznie dzięki Ludziom Pięknych Serc, stale i okazjonalnie wspierających afrykańskie dzieci za pośrednictwem Fundacji DZIECI AFRYKI.

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Konrad

Pokaż więcej

20 Stałych Pomagaczy
Roman Konieczny
50 zł miesięcznie