Fundacja DZIECI AFRYKI

Fundacja DZIECI AFRYKI
17 Stałych Pomagaczy
Sławomir Siuda
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Reprezentant Dżesika Haręzga

E-mail biuro@dzieciafryki.com

Telefon 22-381-27-74

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja DZIECI AFRYKI (organizacja pożytku publicznego) powstała wiosną 2009 r. po powrocie jej Założycieli Pawła Werakso i Roberta Nogi z pierwszej wspólnej wyprawy na Czarny Ląd.

Z grupą kilkudziesięciu pasjonatów realizujmy własne programy pomocy dzieciom i ubogim rodzinom afrykańskim. Pomagamy głównie za pośrednictwem polskich misjonarzy, których każdego roku, w ramach kolejnej „misjonery”, odwiedzamy na Czarnym Lądzie.

Współpracujemy z polskimi lekarzami, optometrystami, farmaceutą.

Na terenie całego kraju prowadzimy spotkania edukacyjne z młodzieżą szkolną, uczestniczymy w imprezach plenerowych, organizujemy samodzielnie lub z udziałem misjonarzy animacje misyjne w parafiach.

Działalność fundacji wspiera e-SKLPEIK MISYJNY zaopatrzony m.in. w artykuły pochodzenia afrykańskiego. Nasi klienci mogą zakupić dzieciom w Afryce pożądany przez nie produkt (m.in. mleko w proszku, koc, moskitierę, buciki, piórnik).

Nasza pomoc dotarła już do wielu tysięcy dzieci i ubogich mieszkańców Czarnego Lądu.

Dzięki ofiarności Ludzi Pięknych Serc wsparliśmy m.in.:

dzieci, młodzież oraz ubogich w Nguelemendouka (Kamerun), w Gatara (Burundi), w Rugango (Rwanda), w Gushiegu i Gnani (Ghana), w Boodo i Amara (Etiopia), w Bouar (Rep. Środkowoafrykańska) budowę szkoły w Bundoli (Ghana), w Kiruddu (Uganda), „Domu Nadziei” w Lainya (Sudan Południowy) oraz „Centrum Dziecka” w Yaounde (Kamerun) budowę studni w Bundoli (Ghana) i Djouth (Kamerun) działalność szkoły dla głuchoniemych św. Jana Chrzciciela w Bertoua i szkoły św. Alojzego
w Abong-Mbang (Kamerun), szkoły im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana), przedszkola w Lindzie (Zambia) działalność misyjnego ośrodka zdrowia w Nguelemendouka i Djouth (Kamerun), w Chalabesa (Zambia), szpitala w Ntamugenga (Dem. Rep. Konga), Centrum Dożywiania Dzieci Głodujących w Nyakinama (Rwanda), ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych fizycznie Katima Mulilo (Namibia) i Lai (Czad), sierocińca w Mgolole (Tanzania)

Jak realizujemy te zadania?

Prowadzimy specjalne, dedykowane programy pomocowe. Każde miejsce, które wspieramy zostało osobiście odwiedzone przez przedstawicieli lub wolontariuszy Fundacji, w ramach prywatnych środków na podróże. Jesteśmy w stałym kontakcie z polskimi misjonarzami, którzy prowadzą placówki opieki, edukacji oraz zdrowia, dzięki czemu wiemy jakie są realne problemy. Za ich pośrednictwem możemy żywić, pomagać w edukacji, leczyć ubogie i osierocone dzieci oraz sprawiać im radość.

Każdy na miarę swoich możliwości, wieku, pozycji społecznej czy umiejętności może włączyć się w dzieło pomocy dzieciom z Afryki.

Możemy czynić DOBRO wyłącznie dzięki Ludziom Pięknych Serc, stale i okazjonalnie wspierających afrykańskie dzieci za pośrednictwem Fundacji DZIECI AFRYKI.

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

30 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Jbbj

50 zł

AFRYKA+

Wiem że te pieniądze idą na wsparcie, bo z wami wiele razy rozmawiałem .Życzę wam wiele wpłat pomocy.

Pokaż więcej

17 Stałych Pomagaczy
Sławomir Siuda
10 zł miesięcznie