Spedzić pozytywnie wakacje

Fundacja Małymi Oczami
organizator skarbonki

Każdego roku Fundacja Małymi Oczami stara się zabierać dzieci poza granice województwa, aby dać im szansę na odpoczynek, zregenerowanie sił, i wsparcie ich prawidłowego rozwoju społecznego, kulturalnego i emocjonalnego. W tym roku chcemy  połączyć przyjemne z pożytecznym i organizujemy kolonijny wyjazd terapeutyczny dla dzieci z rodzin uzależnionych i przemocowych.


Nasz plan jest taki, aby wyposażyć ich „turystyczne plecaki”, w chwilę beztroski, pozytywne doświadczenia, piękne widoki, ciekawe miejsca, wiarę w siebie i w dobrych ludzi.


Chcemy zabrać ich na 2 tygodniowe kolonie w góry, pokazując świat z innej perspektywy i zapewnić im doświadczenia na tyle pozytywne by zaczęły wierzyć w siebie i w to że mogą lepiej żyć.


Podczas wyjazdu zapewnimy im wsparcie terapeutyczne, będziemy przeciwdziałać uzależnieniom i zachowaniom agresywnym, wzmacniać prawidłowe nawyki i postawy wobec siebie, jak i innych.
W ciągu roku staramy się im dać 100% wsparcie w Naszej świetlicy, w postaci zajęć, wsparcia w odrabianiu lekcji i ukazywania innego, pełnego poszanowania życia. Świetlica jest miejscem nauki i zabaw, ale także miejscem bezpiecznym, w którym Nasi podopieczni, mogą podzielić się z nami swoimi trudnościami i problemami.
Na co dzień mają ciężko. Same takiego życia nie wybrały, zrobili to za nich dorośli. Każdego dnia zmagają się z problemami, które nie zawsze dotyczą ich samych, a często rodziców. Każdego dnia przychodzą do świetlicy, by choć na chwile zapomnieć o sytuacji jaką mają w domu; przychodzą po uśmiech, po radość, po zainteresowanie ich osobą,  pomoc radzeniu sobie często z nieprzyjemnymi emocjami czy po prostu po to by nie siedzieć w domu, zjeść podwieczorek, pouczyć się w spokoju, przez chwilę odpocząć.


Często smutne to życie ma Mały i Średni człowiek, my możemy to zmieniać udowadniając że są wartościowymi, ważnymi, mądrymi i dobrymi dzieciakami, dla których warto się starać i wynagrodzić im jak tylko potrafimy to, że są z nami, że się starają, nie dla Nas, a dla siebie.


CZY TY drogi Darczyńco chcesz pomóc Tym dzieciom?
Jeśli chcesz i możesz to po prostu Wesprzyj nasz cel ! :)
Przekaż link, o Nas innym w ten sposób też możesz pomóc ! :)

 Dziękujemy !


Aby zabrać grupę 50 dzieci i zmienić ich perspektywę myślenia o przyszłości, musimy zebrać 45000zł to kwota na pobyt i wycieczki przy czym koszt na jednego uczestnika 2 tygodniowego turnusu to 900 zł, natomiast wszelkie działania terapeutyczne i obsługę kolonii zapewniamy My – Zespół Fundacji małymi Oczami
Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą udzieloną nam pomoc :)


FUNDACJA MAŁYMI OCZAMI

Wsparli

50 zł

Wpłata anonimowa

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0,14%
50 zł Wsparła 1 osoba CEL: 35 000 ZŁ