Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Słońca

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Słońca
1 Stały Pomagacz
Wpłata anonimowa
110 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Słońca powstało w 2008 r., aby sformalizować i wspierać Misję Kamerun, która od ponad 20 lat niesie pomoc kameruńskim dzieciom w Bertoua i Yaounde.

Aktualnie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Słońca prowadzi dom dziecka Foyer St. Dominique oraz finansuje naukę kilkudziesięciu dzieci i młodzieży (począwszy od przedszkola do studiów doktoranckich włącznie). Jesteśmy bardzo dumni, że dwie nasze wychowanki domu dziecka studiują w Polsce Jacky - położnictwo w Kaliszu, a tegoroczna maturzystka Sonia - język polski na krakowskiej Politechnice. Wszystko to dzięki Państwa hojności - za co bardzo dziękujemy !

Niestety, nasza pomoc to tylko kropla wobec potrzeb kameruńskich dzieci, dlatego gorąco prosimy o wsparcie umożliwiające im naukę.

Nie wiemy, czy to może pod wpływem swojej wizyty w 1995 w naszej placówce w Bertoua, Ryszard Kapuściński napisał: Wystarczy zatrzymać się gdzieś w wiosce, w miasteczku, a nawet po prostu w polu – od razu pojawi się gromada dzieci. Wszystkie nieopisanie oberwane. Koszuliny, porcięta w nieprawdopodobnych strzępach. Za jedyny majątek, za jedyne pożywienie mają małą tykwę z odrobiną wody. Każdy kawałek bułki czy banana zniknie pochłonięty w ułamku sekundy. Głód wśród tych dzieci jest czymś stałym, jest formą życia, drugą naturą. A jednak to, o co proszą, nie jest prośbą o chleb czy owoc, nie jest nawet prośbą o pieniądze. Proszą o ołówek. Ołówek kulkowy, cena 10 centów. Tak, ale skąd wziąć dziesięć centów? A oni wszyscy chcieliby chodzić do szkoły, chcieliby się uczyć. Ryszard Kapuściński "Heban" (Czytelnik, Warszawa 1999, s. 242-243)

1 Stały Pomagacz
Wpłata anonimowa
110 zł miesięcznie