Dzięki Tobie pomożemy Julce!

Katarzyna Augustyn
organizator skarbonki

Katarzyna Augustyn


Podróżować, poznawać piękno świata, wędrować po górach – dla wielu dzieci zmagających się z problemami zdrowotnymi to marzenie jest nieosiągalne. Z pomocą w walce o zdrowie i lepsze jutro przychodzi Fundacja Dzięki Tobie, która na co dzień wspiera leczenie, rehabilitację i edukację dzieci, dla których los okazał się mniej łaskawy, także dla małej Julii Maćkowiak, która od listopada 2020 roku jest podopieczną fundacji. Pomocą dłoń do Julci wyciąga również dwójka podróżników ramach akcji „Pomaganie przez wędrowanie”.

4-letnia Julka od urodzenia choruje na CCHS (zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji), bardzo rzadką, potencjalnie śmiertelną chorobę genetyczną, potocznie nazywaną "Klątwą Ondyny". Chorzy z tym zespołem mogą podczas snu doznać zatrzymania oddechu. Przyczyną jest rzadko spotykany bezdech śródsenny, spowodowany nieprawidłową funkcją autonomicznej kontroli oddychania.

Katarzyna Augustyn

Katarzyna Augustyn


Aby Julka mogła normalnie żyć, bez towarzyszącego jej nieustannie respiratora i walki o każdy oddech, potrzebna jest operacja polegająca na wszczepieniu stymulatora przepony, który działa na podobnej zasadzie jak rozrusznik serca – uruchamia się, kiedy nie wyczuwa ruchu przepony. Operacja jest niezwykle kosztowna, dlatego liczy się każdy grosz. Nie można pomóc każdemu, ale dzięki Tobie można pomóc Julce.

------------------------------------------

Już niedługo, 31.07.2021, dwójka zapalonych piechurów, Kasia i Norbert, wyruszy na Główny Szlak Sudecki, aby przez niespełna 14 dni pokonać blisko 440 kilometrów, zawalczyć z własnymi słabościami, zmęczeniem, a przy okazji zebrać część funduszy potrzebnych na operację dla Julki. Codziennie, z całym dobytkiem na plecach, będą mieli do pokonania dystans ok. 35-40 km. Czym jednak są niedogodności wynikające z wędrówki górskimi szlakami, podczas gdy Julka walczy o zdrowie, normalne życie i możliwość realizowania swoich marzeń. Wspólnie możemy jej pomóc – Kasia i Norbert wędrując, a Wy wpłacając parę groszy dla Julki. Przynieśmy jej nadzieję i promyk słońca! Pomaganie może być prostsze niż nam się wydaje.

Katarzyna Augustyn


Cały dochód ze zbiórki na rzecz Fundacji Dzięki Tobie zostanie przeznaczony na operację Julii Maćkowiak. Pomagajmy razem!


O Julce: www.oddechjulki.mozello.pl
Wieści ze szlaku: www.facebook.com/akindofadventure

Wsparli

50 zł

Chrisss W

25 zł

Mariola

40 zł

Milena Greczycho

Kubek Ruszaj w góry
25 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
136%
6 023 zł Wsparło 131 osób CEL: 4 400 ZŁ