Andrzejek, 2 latka
Czesiu, 2 miesiące
Zosia, 3 miesiące
Patryk, 17 lat
Rysiu, 7 miesięcy
Blanka, 2 latka
CEL ZBIÓRKI Z OKAZJI DNIA DZIECKA:
Doposażenie Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Poznaniu
To jest Dzień, o którym będziemy opowiadali naszym wnukom. Dzień, do którego będziemy wracać w ostatnich godzinach. Dzień, w którym złożymy największym Gladiatorom, jakich tylko sobie można wyobrazić, dar i obietnicę: “Bijecie się o życie i nigdy w tej walce nie będziecie sami. Mamy dla Was prezent z okazji Dnia Dziecka!”
Czasem małe, chore serduszko wywiesza białą flagę, krzycząc ostatkiem sił z rozpaczy: przepraszam mamo, nie mam już siły, nie daję rady… Wtedy rozpacz przebija zdrowe dorosłe serca na wskroś, przynosząc pustkę i niedowierzanie. Bo śmierć jest niesprawiedliwie trudnym przeciwnikiem. Dlatego musimy tym Wojownikom pomóc! Musimy zrobić wszystko, żeby uratować Waleczne Serca!
"Z okazji Dnia Dziecka idziemy do swojej pracy z myślą o dzieciach z chorobami serca i przekazujemy wypracowaną dniówkę na ratowanie ich życia"
Dwumiesięczny Czesio, który wciąż przebywa na oddziale urodził się tylko z jedną połówką serca. Podobnie jak starszy o pół roku Rysiu, czy niemalże weteran, 2-letni Andrzejek. U 3-miesięcznej Zosi i u 1,5-rocznej Blanki chore serduszka wykryto przypadkiem i jedynie 17-letni Patryk wiedział dokładnie, na czym będzie polegała jego operacja. Różne historie, różne choroby, różne serca do uratowania. Łączy je jedno - rodzice, którzy oddaliby wszystko, żeby tylko móc ocalić swoje dziecko. Gdyby mogli, weszliby osobiście na to bitewne pole, a pozostaje im jedynie stać obok i po prostu być.
Bije od tych rodziców ogromna wdzięczność dla lekarzy, pielęgniarek, położnych. Za codzienną opiekę, dobre słowo. Za to, że ci mali Gladiatorzy są dla nich najważniejsi na świecie. Gdyż właśnie na tym oddziale toczy się bitwa, której przegrać boją się najbardziej na świecie. Nie wszystkim udaje się wygrać...
Oni wspierają Waleczne Serca
Katarzyna Stoparczyk
Artur Żmijewski
Szymon Komasa
Jan Komasa
Edyta Łukaszewska
Michał Kocurek
Mariusz Zaniewski
Anna Mierzwa
Tomasz Wolny
Karolina Głąb
Cezary Pazura
Łukasz Chrzuszcz
Julia Rybakowska
Katarzyna Dowbor
Marzena Rogalska
Kajtek Lipowicz
Małgorzata Kożuchowska
Roman Bielecki OP
Mary Komasa
Alicja Juszkiewicz
Anna Lewandowska
Maciej Musiał
Bartosz Buława
Borys Szyc
Wyraź poparcie dla akcji
Zrób swoje zdjęcie
Waleczne Serca biją się o życie. Ze łzami w oczach i ze smoczkiem w buzi wjeżdżają na arenę nierównej walki, choć powinny słodko spać w swoich łóżeczkach. W nagrodę otrzymują medal za odwagę - grube blizny. Pamiątkę, przypominającą o poświęceniu i o ludziach, którzy mieli dość siły, żeby nie przejść obojętnie, tylko pomóc...
"Musimy zrobić wszystko, żeby uratować Waleczne Serca!"
Dziś Pracuję Dla Dzieciaków - z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka idziemy do swojej pracy z myślą o dzieciach z Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Poznaniu i przekazujemy wypracowaną dniówkę (bądź inną dowolną kwotę) na doposażenie tego oddziału w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny. Wierzymy, że 1 czerwca to idealny moment, żebyśmy my - dorośli, przygotowali maluchom walczącym o życie prezent, zwiększający szansę na zwycięstwo. Bo w tej bitwie tylko zwycięstwo się liczy.
--
“Run and you’ll live - at least a while. And dying in your beds many years from now, would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance to come back here and tell our enemies that they may take our lives, but they’ll never take our freedom!”
z filmu Braveheart