Przerwane życie... Pomóżmy je odzyskać!

Edward Kruk

Przerwane życie... Pomóżmy je odzyskać!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0254888
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Półroczny turnus rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Edward Kruk, 53 lata
Cieszów, dolnośląskie
Zawał mózgu z objawami dyzartrii i porażenia lewostronnego, stan po odbarczeniu mózgu
Rozpoczęcie: 7 Lutego 2023
Zakończenie: 11 Maja 2024

Opis zbiórki

Do niedawna wiodłem dobre i spokojne życie. Pracowałem jako kierownik bocznicy kolejowej i bardzo to lubiłem. W casie wolnym uwielbiałem przebywać na świeżym powietrzu, pielęgnując rośliny w ogrodzie. Nie spodziewałem się, że moje szczęście i poukładane życie w dosłownie jedną chwilę zniszczy choroba...

3 listopada 2022 roku doznałem udaru niedokrwiennego mózgu. Objawy pojawiły się gwałtownie. Po prostu nagle poczułem uderzenie gorąca i osunąłem się na podłogę. Pomoc otrzymałem bardzo szybko. W szpitalu wykonano mi zabieg trombektomii polegający na mechanicznym usunięciu skrzepliny z naczynia. 

Z powodu narastającego obrzęku mózgu wykonano mi również zabieg kraniotomii odbarczającej czołowo-ciemieniowo-skroniowej prawostronnej. Kraniotomia to operacja, podczas której czasowo wycina się fragment czaszki! Pozwala to neurochirurgowi na pełny dostęp do tkanki mózgu i leczenie wykrytych tam zaburzeń. 

Niestety podczas hospitalizacji wystąpiły u mnie liczne powikłania: niewydolność wielonarządowa, infekcja septyczna, odwodnienie, ostre zapalenie płuc, anemia, padaczka poudarowa... Wobec trudności z ustabilizowaniem stanu zdrowia spędziłem 2 miesiące w szpitalu. Na oddziale prowadzona była rehabilitacja, której celem było w jak największym zakresie przywrócenie wszystkich istotnych funkcji, które utraciłem na skutek choroby.

Wygrałem walkę o życie, lecz teraz toczę bój o powrót do sprawności! 

Po wyjściu ze szpitala zaangażowałem wszystkie dostępne środki na intensywną rehabilitację. Niedowład lewej części ciała, ostry ból kolana, trudności z wypowiadaniem się, pomijanie lewej strony w  polu widzenia są dla mnie bardzo kłopotliwe i trudne w codziennym funkcjonowaniu. To wszystko sprawia, że potrzebuję specjalistycznej rehabilitacji.

Bez niej jestem skazany na pomoc innych osób w codziennym funkcjonowaniu!

Nie poddaje się jednak i chcę jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności i pracy. Bardzo zależy mi na powrocie do dawnego stanu fizycznego i samodzielności. Aktualnie odbywam leczenie w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie. Widać, że intensywne ćwiczenia przynoszą pierwsze efekty, jednak walka o powrót do sprawności jeszcze trochę potrwa.

Dlatego proszę o pomoc w kontynuacji leczenia. Z góry dziękuję za dobre serce.

Edward

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0254888
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki