Malutka Emilka walczy o swoją przyszłość❗️Pomagamy❗️

Emilia Gancarczyk

Malutka Emilka walczy o swoją przyszłość❗️Pomagamy❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0446518
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Emilia Gancarczyk, 3 miesiące
Frydman, małopolskie
Zespół Downa, wcześniactwo, przedwczesne skostnienie szwów czaszkowych, hipokalcemia noworodków
Rozpoczęcie: 16 Stycznia 2024
Zakończenie: 16 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

O tym, że Emilka urodzi się z nieodwracalną wadą, jaką jest Zespół Downa, wiedzieliśmy z mężem już w czasie ciąży. Wiadomość o zagrożeniu życia własnego dziecka całkowicie nas rozbiła. Przygotowywaliśmy się już na najgorszy scenariusz…

Emilka urodziła się 7 listopada 2023 r. w 35. tygodniu ciąży. Od razu trafiła do inkubatora przez niewydolność oddechową (do dzisiaj jej saturacja nie jest taka, jaka powinna być). Gdyby tego było mało, stwierdzono przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych.

Emilia Gancarczyk

Po prawie 3. tygodniach Emilkę wypisano ze szpitala do domu. Dostaliśmy wypis i listę skierowań do specjalistów. W przypadku Trisomii liczy się wczesne rozpoznanie, by móc zniwelować bądź wyleczyć daną niewydolność czy wadę. Jedną z obowiązkowych i natychmiastowych spraw było udanie się do gabinetu rehabilitacji. 

I tak już dwa miesiące jeździmy do Nowego Targu. Wizyty są prywatne i nie wiadomo, co czeka nas w przyszłości. Żaden lekarz nie daje gwarancji, że Emilka będzie normalnie widzieć, słyszeć (ma bardzo wąskie kanaliki słuchowe), czy chodzić. Wszystko pokaże czas.

Dlatego bardzo ważna jest rehabilitacja i wizyty u lekarzy specjalistów. Dla nas liczy się każda pomoc, nawet najmniejsza. Choroba nie będzie czekać...

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0446518
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki