#EverestKai

Osiem Tysięcy
organizator skarbonki

Wanda Rutkiewicz mawiała, że "każdy ma do zdobycia swój własny Everest". Dla dwuletniej Kai takim Everestem jest pokonanie choroby.

Podobieństw do wyprawy na najwyższą górę świata jest aż nadto. Góra jest wielka, podobnie jak góra pieniędzy potrzebna do tego, by Kaia miała szansę na wyzdrowienie. Stres, niewysypianie się, brak sił, nudności - to może być objaw choroby wysokościowej, ale w przypadku mojej kuzynki, przechodzącej aktualnie chemioterapię i jej rodziców to w ostatnim czasie niemal codzienność. Nieludzki wysiłek dwulatki w walce z chorobą spędza sen z powiek dalszej rodzinie i znajomym.

Po kilku cyklach chemioterapii Kaię czeka operacja i immunoterapia, która nie jest w Polsce refundowana - i to właśnie tu pojawia się problem, bardzo kosztowny.

Gdyby przełożyć tę zbiórkę proporcjonalnie na zdobywanie poszczególnych obozów na Evereście, to Kaia z zebraną do tej pory kwotą byłaby już w obozie C4. W tej skarbonce gromadzimy środki na przeprowadzenie "ataku szczytowego", czyli osiągnięcie kwoty 100 tysięcy złotych.

Co dalej? Wiemy, że szczyt to dopiero połowa sukcesu - trzeba jeszcze bezpiecznie powrócić do bazy. Cel jest niebagatelny, blisko 746 tysięcy złotych, ale wierzę, że wspólnymi siłami pozwolimy dwuletniej Kai zdobyć jej Everest, pokonać neuroblastomę IV stopnia.

Kolejne etapy "wyprawy" Kai na jej Everest znajdują się na załączonej grafice (na zielono etapy już osiągnięte).

Osiem Tysięcy

Osoba, która do końca zbiórki wpłaci najwięcej pieniędzy do tej skarbonki otrzyma prawo do dziesięciodniowego pobytu w czteroosobowym domku w Kalymnos Paradise Apartments (w dowolnie ustalonym z właścicielem terminie).

-> https://bit.ly/DomekNaKalymnos

(uwaga: wpłaty muszą być łatwe do powiązania z konkretną osobą, dlatego zachęcam do dokonywania ich po zarejestrowaniu się w serwisie)

Informacje o kolejnych górskich/wspinaczkowych licytacjach będą pojawiały się na Facebooku

https://www.facebook.com/osiemtysiecy/

Do tej pory wylicytowano:

Licytacja woreczka na magnezję - personalizowanego dla Tomka "Czapkinsa" Mackiewicza została zakończona, woreczek wylicytowano za kwotę 600zł :)

Licytacja książki "Chiński Maharadża" Wojciecha Kurtyki (biały kruk!) ostała zakończona, dwa egzemplarze książki wylicytowano za łączną kwotę 850zł :)

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

500 zł

Janusz Twardziak

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
5%
5 260 zł Wsparło 49 osób CEL: 95 000 ZŁ