Ewelinka cierpi z bólu po źle przeprowadzonej operacji. Pomóż ją od niego uwolnić!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 480 osób
23 585 zł (49,94%)
Brakuje jeszcze 23 635 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Operacja stawu biodrowego w klinice w Aschau

Ewelina Gondko , 14 lat

Katowice, śląskie

Mózgowe Porażenie Dziecięce

Rozpoczęcie: 16 Grudnia 2019
Zakończenie: 13 Września 2020

Ból, z którym zmaga się moje dziecko, jest czasem nie do wytrzymania. Każdy, nawet najmniejszy ruch, to cierpienie, na które tak ciężko mi patrzeć. Jak mogę na to dłużej pozwolić? Jak mogę bezczynnie czekać? Ewelinkę wychowuję sama i jeśli ja jej nie pomogę, nie zrobi tego nikt inny. Odkąd wiem, że dla mojej córeczki jest szansa, myślę tylko o jednym – o tym, by uratować ją przed bólem. Termin operacji wyznaczono już na 14 marca. Do tego czasu muszę zebrać ogromną kwotę. Pomożesz mi w tym?

Ewelinka urodziła się jako wcześniak z niedotlenieniem okołoporodowym i krwawieniem śródczaszkowym. To wszystko w konsekwencji spowodowało Mózgowe Porażenie Dziecięce, czterokończynowe. Moja córeczka do dzisiaj nie chodzi, nie siedzi i nie mówi. Postępująca spastyka, czyli wzmożone napięcie mięśni, powoduje codzienny ból. 

Ewelina Gondko

Całe życie Ewelinki to szpitale i nieustanna rehabilitacja. Córka przeszła niedawno operację stawu biodrowego, po której jej stan mocno się pogorszył. Przed operacją chodziła w sprzęcie ortopedycznym, była  pionizowana, stała z niewielką asekuracją, samodzielnie zmieniała pozycję ciała. Po operacji to wszystko przestało być możliwe. Ewelinka cały czas musi przebywać w asymetrycznej pozycji, która skraca jedną połowę ciała, uciskając narządy wewnętrzne i powodując trudności w oddychaniu w ciągu dnia oraz bezdechy w nocy w trakcie snu. Cały czas muszę czuwać przy córeczce – 24 godziny na dobę. 

Stan Eweliny pogarsza się. Obecnie jedynym ratunkiem jest operacja w Niemczech w klinice w Aschau. Operacja, która uwolni Ewelinkę od bólu, sprawi, że odzyska samodzielny ruch oraz poprawi wentylację płuc i oddychanie. Dzięki niej życie mojego dziecka przestanie być zagrożone, a ból, z którym żyjemy na co dzień minie. 

Prosimy, pomóż nam, by ból przestał rządzić naszym życiem...            

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 480 osób
23 585 zł (49,94%)
Brakuje jeszcze 23 635 zł
Wesprzyj Wesprzyj