Koszmar codziennej walki z chorobami... By z Twoją pomocą Ewelinka wywalczyła lepszą przyszłość!

Ewelina Sypiańska

Koszmar codziennej walki z chorobami... By z Twoją pomocą Ewelinka wywalczyła lepszą przyszłość!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0123836
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup samochodu przystosowanego do osoby niepełnosprawnej

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Ewelina Sypiańska, 9 lat
Gdańsk, pomorskie
Mózgowe porażenie dziecięce, wada słuchu
Rozpoczęcie: 22 Maja 2023
Zakończenie: 25 Maja 2024

Opis zbiórki

Nie wiemy, jak mamy dziękować Wam za dotychczasowe wsparcie... Dzięki waszej pomocy nasza ukochana córeczka dostała szansę na lepsze życie. Na rehabilitację, a co za tym idzie – poprawę zdrowia...

Niestety musimy kolejny raz prosić o pomoc! Nasza Ewelinka nadal wymaga stałej opieki, ćwiczeń i specjalnych sprzętów ułatwiających jej funkcjonowanie. Koszty niestety są porażające...

Poznaj naszą historię:

Jesteśmy czteroosobową rodziną mieszkającą w Gdańsku. Posiadamy dwoje dzieci, w tym jedno z niepełnosprawnością sprzężoną. Ewelinka obecnie ma 9 lat. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Towarzyszy jej również niedosłuch obustronny i niedowidzenie obuoczne.

Ewelina Sypiańska

Córeczka samodzielnie nie chodzi, nie siedzi, nie raczkuje. Wymaga stałego zaopatrzenia ortopedycznego. Codziennie używa rehabilitacyjnego wózka, siedziska, ortez, okularów, aparatów słuchowych oraz pionizatora i specjalistycznego chodzika. Jest pod opieką wielu specjalistów: neurologa, lekarza rehabilitacji, ortopedy, audiologa, okulisty.

Ewelinka jest wesołą i pogodną dziewczynką. Chętnie uczestniczy w zajęciach i współpracuje z terapeutą. Jednak jej komunikacja jest niestety znacznie ograniczona. Używa kilku słów i gestów. W miarę możliwości sygnalizuje swoje potrzeby. Lubi słuchać muzyki, stara się naśladować ruchy. Radość sprawia jej przeglądanie książeczek i gazet oraz taniec – z pomocą osoby dorosłej.

Ewelina Sypiańska

Nasza córeczka wymaga stałej, systematycznej, intensywnej i wyspecjalizowanej rehabilitacji w celu zdobywania nowych funkcji oraz doskonalenia tych już osiągniętych. Brak rehabilitacji spowodowałby znaczny regres.

Codziennie korzystamy z samochodu, który nie jest dostosowany do przewożenia osób, poruszających się na wózku. Musimy przekładać Ewelinkę z wózka na fotelik samochodowy, co jest bardzo trudne i wymaga dużej siły. Jedna osoba nie daje rady jej podnieść i samodzielnie posadzić na fotelu. Ewelina waży 30 kg, ale jej ciało jest bezwładne, co sprawia, że wydaje się cięższa. Już teraz borykamy się z problemami kręgosłupa, a stan zdrowia Ewelinki ulega pogorszeniu. 

Zakup auta profesjonalnie przystosowanego do przewozu osoby na wózku odciążyłby i wspomógł naszą rodzinę w codziennym przemieszczaniu się z córeczką na rehabilitację i terapię.

Całkowity koszt zakupu auta wynosi 210 tys. zł.

Musimy prosić o dalszą pomoc. Trudna sytuacja zdrowotna córki mocno wpłynęła na funkcjonowanie naszej rodziny. Narastające problemy finansowe utrudniają zaspokojenie wszystkich potrzeb dnia codziennego. Proszę, nie przechodź obok nas obojętnie...

Rodzice Ewelinki

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0123836
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki