Potrzebny nowy wózek dla bardzo chorego Fabiana!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 169 osób
8 410 zł (51,83%)
Zbiórka na cel
Zakup manualnego wózka inwalidzkiego KIMBA

Fabian Nogalski, 12 lat

Oborniki, wielkopolskie

Mózgowe porażenie dziecięce, padaczka, astma oskrzelowa, tubulopatia

Rozpoczęcie: 22 Stycznia 2020
Zakończenie: 22 Kwietnia 2020

Poprzednie zbiórki

21 206,81 zł (83,05%)
C-Eye - system do neurorehabilitacji i komunikacji

442

04.04.2019 - 15.09.2019

C-Eye - system do neurorehabilitacji i komunikacji

442

21 206,81 zł

04.04.2019 - 15.09.2019

Samotne macierzyństwo jest strasznie ciężkie. Dla Fabiana jestem w stanie zrobić wszystko i jestem dla niego wszystkim. Oprócz mnie nie ma nikogo bliskiego. Fabian prawdopodobnie większość życia spędzi na wózku inwalidzkim. Potrzebujemy pilnie nowego sprzętu, który zapewni optymalną pozycję i bezpieczeństwo mojego dziecka!

Fabian pojawił się w moim życiu, gdy miałam zaledwie 18 lat. Szybko musiałam dorosnąć. Świadoma ciąży cały czas byłam pod opieką lekarza i regularnie się badałam. Podczas jednej z wizyt u synka zaczęło spadać tętno. Z gabinetu zostałam przewieziona karetką prosto do szpitala. Na poród czekałam 5 dni. Dlaczego lekarze zwlekali tak długo z rozwiązaniem ciąży? Będę zadawać sobie to pytanie pewnie do końca życia. Fabian dostał 9 punktów w skali Apgar i po 3 dniach wpisano mnie do domu ze zdrowym dzieckiem. Wiedziałam, czułam, że Fabiankowi coś dolega.

Cały czas pamiętam jego płacz – rozrywający moje serce. Synek ciągle był niespokojny, nie potrafił spokojnie spać. Kiedy w ogóle nie przybierał na wadze, szukałam pomocy u lekarza. Młoda dziewczyna z maleństwem była traktowana w przychodni jak panikara, która nie wie, że dzieci czasem płaczą. Lekarz przepisał kropelki na trawienie i odesłał nas do domu.

Fabian Nogalski

Nie ustawałam w szukaniu pomocy dla Fabiana. W końcu trafiliśmy do szpitala przez nawracające zakażenia dróg moczowych. Doprosiłam się wtedy, aby neurolog przebadał synka. Niechętnie, ale się zgodził. I wtedy usłyszałam, że Fabian ma mózgowe porażenie dziecięce. Moje przerażenie mogłoby wypełnić cały szpital. Wpadłam w straszny płacz na myśl, że jestem sama, że nikt nie będzie w stanie mi pomóc… Przyszłość widziałam w samych czarnych barwach, chociaż do końca nie wiedziałam, co mnie czeka. Po trochu wierzyłam, że choroba Fabiana nie jest taka straszna. Uśmiech Fabiana, jego oczy, które się we mnie wpatrywały, spowodowały, że nie mogłam się poddać. Musiałam stanąć na nogi i walczyć - o siebie i moje dziecko!

Fabian Nogalski

Nikt nie wie, ile codziennie muszę wkładać wysiłku, aby opiekować się Fabianem. 19 kwietnia mój syn skończył 11 lat. I cały czas mnie potrzebuje. Ubieram go, karmię, myję. Wiele osób skreśliło mojego syna, a ja wierzyłam, że jest jakiś sposób, żeby Fabian przemówił. Od września syn zaczął chodzić do szkoły specjalnej. Teraz Fabian potrzebuje pilnie nowego wózka inwalidzkiego, który zapewni mu wygodę i bezpieczeństwo. Taki sprzęt jest bardzo drogi , dlatego potrzebujemy Waszej pomocy. Zajmuję się Fabianem na pełen etat. Z zasiłków i świadczeń społecznych nigdy nie uda mi się uzbierać takiej kwoty.

Nie prosiłabym o pomoc, gdybym nie była przekonana, że taki sprzęt jest Fabianowi niezbędny. Wózek dla dziecka, które spędzi na nim całe swoje życie to podstawa. Regulacja pozycji zapewnia wygodę i sprawia, że Fabianek nie cierpi. To bardzo ważne, by mój synek jak najwcześniej przesiadł się na nowy sprzęt. 

Milena, mama Fabiana

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 169 osób
8 410 zł (51,83%)