Medium logo

Fundacja Dziecięca Fantazja

Środki zebrane na działalność statutową

5 143 zł

Środki zebrane poprzez zbiórki na potrzebujących

682 015,69 zł

Naszą misją jest dotarcie do wszystkich nieuleczalnie i ciężko chorych dzieci w Polsce, aby wnieść w ich życie odrobinę radości poprzez spełnienie ich najskrytszych marzeń.   Dla większości dzieci, dzieciństwo to pierwszy, wyjątkowy i niepowtarzalny okres w  życiu. Dla dzieci ciężko chorych, dzieciństwo może być wszystkim, czego w życiu doświadczą. Dzieci te dzielnie zmagają się ze swoją chorobą i walczą o każdy dzień życia. Częstokroć pozbawione przyjemności takich jak: jazda na rowerze, wspinanie się po drzewach, gra w piłkę czy w chowanego, mają nadzieję, że ich marzenia, kiedyś się spełnią.  A spełnione marzenie daje im nadzieję i siłę do dalszej walki o życie, zdrowie i sprawność.  

W Polsce tysiące dzieci zmaga się ze schorzeniami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi, są to jednocześnie tysiące niespełnionych dziecięcych marzeń i fantazji. Każde spełnione marzenie ma szansę złagodzić codzienne zmagania z bolesną rzeczywistością, która dla chorego dziecka związana jest z cierpieniem, łzami i nieustanną drogą pomiędzy domem a szpitalem. Docieramy do tych dzieci, które zmagają się z chorobami nieuleczalnym i zagrażającymi życiu i staramy się spełnić życzenia i fantazje każdego ciężko chorego dziecka w wieku od 3 do 18 lat. Odpowiadamy na zgłoszenia nadsyłane bezpośrednio przez same dzieci, ich rodziców lub opiekunów medycznych.  

Nasze dzieci chcą być po prostu dziećmi, które czują się akceptowane i posiadać to co ich zdrowi rówieśnicy aby choć trochę poczuć się jak oni. Zwykłe dla zdrowych ludzi rzeczy i doświadczenia, często są dla nich nieosiągalne. Chore dzieci też mają piękne marzenia, ale nie mają wiele czasu ani możliwości, aby się nimi cieszyć. Mamy nadzieję, że wszystkie zdążymy spełnić. Nie zawsze jest to uzależnione od czasu, który im pozostał, ale od funduszy, które uda nam się pozyskać. Każda, nawet najmniejsza wpłata, jest dla nas bardzo ważna. Fundacja Dziecięca Fantazja działa od 2003 roku i posiada status OPP (organizacji pożytku publicznego) i można na nasz cel przekazywać 1% (procent) podatku  - KRS 0000168783. Dziękujemy za każdą pomoc!

 

Wesprzyj Załóż Skarbonkę

Reprezentant Joanna Polakowska

E-mail siepomaga@f-df.pl

Telefon 22 517 17 70

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Aktywne zbiórki

Zakończone zbiórki

Pokaż więcej

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość