Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Pomagamy osobom z uszkodzeniami rdzenia kręgowego poruszającym się na wózkach inwalidzkich w powrocie do aktywnego życia, nauki i pracy.

Podstawą programu FAR są obozy szkoleniowe. Prowadzą je instruktorzy na wózkach, którzy na własnym przykładzie pokazują, że powrót do aktywnego życia jest możliwy, stanowiąc doskonałe wzorce osobowe dla swoich podopiecznych.

Ważną rolę w drodze do samodzielności pełnią zajęcia sportowe z takich dyscyplin, jak: technika jazdy na wózku, trening ogólnokondycyjny, pływanie, tenis stołowy, łucznictwo. Upowszechniamy także nowe dyscypliny sportu w naszym kraju: tenis ziemny, szermierkę, rugby na wózkach oraz nurkowanie.

Prowadzimy szkolenia specjalistyczne – kursy komputerowe, kursy prawa jazdy oraz szkolenia dla personelu medycznego i pomocniczego.

Pomagamy tysiącom osób, dając im wszystko, czego w danej chwili potrzebują. Pokazujemy jak pokonywać trudności życia codziennego i umożliwiamy zdobywanie nowych kwalifikacji.

Swoją działalnością skutecznie wypełniamy lukę między szpitalem a domem, umożliwiając wózkowiczom szybszy powrót do czynnego życia.