Federacja Diabetyków

Federacja Diabetyków

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Kraków, małopolskie

Federacja Diabetyków (Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę) Federacja to porozumienie wielu organizacji, które zjednoczyły się, by skuteczniej działać na rzecz dzieci i młodzieży z cukrzycą. Federacja Diabetyków jest organizacją ogólnopolską i reprezentatywną, bo działającą w imieniu i na rzecz kilkunastu tysięcy podopiecznych i ich rodzin. Za główne cele stawiamy sobie poprawę sytuacji zdrowotnej, społecznej i prawnej diabetyków, wspieranie w działaniach oraz wzmacnianie naszych organizacji, a także kształtowanie pozytywnych postaw społecznych wobec chorych na cukrzycę.

Nasze największe osiągnięcia:

• szkolenia edukatorów - wykształciliśmy już ponad dwustu społecznych edukatorów cukrzycowych,

• szkolenia dla nauczycieli dzieci z cukrzycą - przeprowadziliśmy ponad 2000 szkoleń, dzięki którym nauczyciele wiedzą, jak opiekować się uczniami - diabetykami,

• zorganizowaliśmy wakacje, ferie, wyjazdy rodzinne dla ponad 2000 osób z cukrzycą,

• przeprowadziliśmy ponad 40 akcji prewencji cukrzycy typu 2,

• szkolimy żeglarzy – ponad 100 młodych diabetyków zdobyło patent żeglarski na naszych obozach i rejsach.

Doradzamy, wspieramy w każdej sprawie, z którą zwracają się do nas diabetycy. Prowadzimy warsztaty kulinarne, zapewniamy konsultacje dietetyka, psychologa, prawnika. Jesteśmy członkiem Koalicji na Rzecz Walki z Cukrzycą, jako podmiot opiniodawczy uczestniczymy w posiedzeniach Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy, komisjach sejmowych i spotkaniach w Ministerstwie Zdrowia. W roku 2015 Federacja za pracę na rzecz chorych została uhonorowana Nagrodą Główną im. Św. Kamila przyznawaną przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Wpłaty

Ładuję...