Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa od 1990 r. niesie bezpłatną pomoc ludziom, którzy u kresu choroby onkologicznej bardziej niż kiedykolwiek potrzebują, troski, serdeczności i poczucia bezpieczeństwa. Wspieramy także rodziny chorych. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców oraz wolontariuszy.

W skali roku 130-osobowy zespół (lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeutki, psychologowie oraz ksiądz kapelan) otacza bezpłatną opieką 1 000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym i 2 200 w hospicjum domowym.

Nasze hospicjum to miejsce, w którym dbamy o godne życie każdego człowieka. To miejsce, w którym pomagamy cieszyć się każdą chwilą życia, aż po jego kres.

Nasze funkcjonowanie jest możliwe w dużej mierze dzięki lojalności i hojności darczyńców. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, dotacje z Ministerstwa Zdrowia i Urzędu Dzielnicy Ursynów nie pokrywają wszystkich potrzeb hospicjum. Oznacza to, że sami musimy pozyskiwać ok. 300 tys. zł miesięcznie (stan na 1 lipca 2017 r.), licząc na dobre serce darczyńców.

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.fho.org.pl oraz na fanpage na Facebooku https://www.facebook.com/fundacjahospicjumonkologiczne/, gdzie znajdziesz wszelkie informacje o hospicjum i zobaczysz, jak wielu dodatkowych działań się podejmujemy. 

Dziękujemy za Twoje wsparcie, dziękujemy, że czynisz dobro.