Chcę być zdrowy

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 101 osób
3 035 zł (60,7%)

Filip Bałdyga

Elbląg, warmińsko-mazurskie

Rozpoczęcie: 29 Listopada 2011
Zakończenie: 15 Maja 2013

Filip Bałdyga urodził się w zamartwicy okołoporodowej z dużym niedotlenieniem oraz zaburzeniami oddychania. W szóstym miesiącu życia stwierdzono u niego mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe z zaburzeniem ruchowym i mięśniowym oraz epilepsję.

 
Filipek ma 5 lat i uwielbia grać na gitarze oraz pływać z delfinkami. Kocha koniki, a od niedawna jego pasją są gry planszowe. W wolnych chwilach z zapałem
ogląda  bajki. Jego ulubioną jest "Dora Poznaje Świat". Filipek bardzo chętnie uczęszcza też do przedszkola.
 
Chłopiec wykazuje znaczne opóźnienia w rozwoju psychoruchowym, nie czworakuje, nie pełza, nie siedzi samodzielnie. Wskazana jest intensywna rehabilitacja, dlatego Filip, w miarę możliwości, uczestniczy w różnych turnusach rehabilitacyjnych (delfinoterapia, hipoterpia, dogoterapia). Jest szansa, że dzięki tym zabiegom rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny chłopca ulegnie znaczącej poprawie. Chłopiec bardzo intensywnie pracuje nad swoją niepełnosprawnością, wykonując wszystkie zalecane przez rehabilitantów ćwiczenia. Nie poddaje się, bo chce być zdrowy.
 
Chcielibyśmy zebrać kwotę 5 000 złotych na 2-tygodniowy turnus rehabilitacyjny w Mielnie, gdzie pod okiem doświadczonego terapeuty Filip będzie mógł kontynuować swoją podróż ku samodzielności, bowiem każda godzina ćwiczeń przybliża go do jego celu.

 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 101 osób
3 035 zł (60,7%)