Wierzę, że mogę żyć bez bólu!

Filip Golak
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Roczna intensywna rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Filip Golak, 26 lat
Rokietnica, wielkopolskie
Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
Rozpoczęcie: 22 Czerwca 2020
Zakończenie: 31 Stycznia 2021

Opis zbiórki

Wymarzone studia, zawody sportowe, grono wspierających przyjaciół i kochająca rodzina. Wszystko było tak, jak miało być! Moje życie nie różniło się od rówieśników. Dzisiaj mogę tylko o tym pomarzyć. Nic już nie jest takie, jak kiedyś. Straciłem zdrowie, a teraz resztkami sił walczę o zachowanie sprawności.

Plany i marzenia musiałem zweryfikować w 2018 roku, kiedy zdiagnozowano u mnie zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Objawia się ono stanami zapalnymi stawów, co grozi dysfunkcją organizmu oraz kalectwem. W moim przypadku schorzenie ma bardzo agresywny przebieg. Od momentu diagnozy jestem skazany na codzienne przyjmowanie leków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, w tym sterydów. 

Filip Golak

Od grudnia 2018 do marca 2020 brałem udział w badaniu klinicznym, które umożliwiło mi dostęp do nowej metody walki z moim schorzeniem. Mogłoby się wydawać, że choroba została opanowana, jednak stan mojego zdrowia wciąż się pogarszał. Każdego dnia walczę ze sobą, by wstać rano z łóżka. Obrzęk, zaczerwienie, ból pleców utrzymuje się całe dni.

Mimo przyjmowanych leków mój stan zdrowia fizycznego i psychicznego w zaledwie dwa lata diametralnie się zmienił.  Aktualnie jestem w fazie rekrutacji do nowego badania klinicznego. Lista skutków ubocznych jest bardzo długa. Mimo wszystko wiem, że muszę spróbować! W walce z ZZSK bardzo ważna jest systematyczna rehabilitacja i zabiegi lecznicze, na które funduszy zaczęło brakować.

Proszę, pomóż mi odzyskać moje dawne życie!

Filip

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki