Krótsza nóżka odbiera szansę na normalne życie! Pomóż!

Filip Martyniuk
Pilne!

Krótsza nóżka odbiera szansę na normalne życie! Pomóż!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0231753
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Filip Martyniuk, 19 miesięcy
Białystok, podlaskie
Niedorozwój prawej kości udowej
Rozpoczęcie: 2 Listopada 2023
Zakończenie: 3 Maja 2024

Opis zbiórki

Od 31 tygodnia ciąży wiedzieliśmy, że nasz synek urodzi się z wadą ortopedyczną. Niestety nie mieliśmy pojęcia, jak ta wada jest poważna oraz ile pieniędzy i siły będzie nam potrzebne, aby był w pełni sprawnym chłopcem.

Gdy Filipek przyszedł na świat, jego prawa nóżka była już krótsza a około 4 cm. Dziś, gdy ma 15 miesięcy różnica powiększyła się do 10 cm!!!

Filip Martyniuk

Widzimy z jaką determinacją nasz kochany maluch próbuje stanąć przy kanapie, stoliku... Widzimy jego upadki, ale za chwilę wstaje i próbuję kolejny raz! To właśnie Filipek daje nam siłę, motywację i wiarę w to, że warto! Że naprawdę musimy zawalczyć o jego pełno sprawność! Mimo tylu przeciwności pozostaje on wiecznie uśmiechniętym chłopcem. Jego uśmiech zaraża i dodaje otuchy! Aby nie doszło do nienaturalnego wygięcia ciała, wytrwale ćwiczymy kręgosłup oraz obciążamy prawą nóżkę.

Niestety bez udziału licznych operacji jego nóżka może być krótsza o nawet 30 cm! Nie możemy do tego dopuścić! Musimy walczyć o sprawność naszego synka!

Dlatego nadzieją na "lepsze jutro" dała nam klinika Paley European Institute w Warszawie. To tu odbyła się nasza pierwsza konsultacja na której dostaliśmy plan leczenia. Lekarze zaplanowali 4, a nawet 5 operacji w odstępach kilku letnich, które gwarantują normalny rozwój Filipka.

Filip Martyniuk

Dzięki ogromnemu wsparciu z Waszej strony udało nam się uzbierać pieniądze na pierwszą operację SUPERHIP i SUPERKNEE. Czyli na rekonstrukcji stawu biodrowego mającego na celu odtworzyć anatomię biodra oraz przygotować kość udową do wydłużania.

Na ten moment zwracamy się do Was z kolejną prośbą o pomoc. Sami nie damy rady... Potrzebujemy Twojego dobrego serca...

Chcemy uzbierać pieniądze potrzebne do opłacenia drugiej zaplanowanej operacji Filipka, czyli do pierwszego wydłużenia kości udowej założeniem zewnętrznego aparatu monolateralnego celem wydłużenia 8 cm. Wydłużanie zaplanowano na rok po pierwszej operacji z jednoczesnym usunięciem zespolenia wewnętrznego.

Filip Martyniuk

Filipek jeszcze nie jest świadomy co się wokół niego dzieje. Jest tak mały, że nie będzie pamiętał bólu pooperacyjnego ani żmudnej rehabilitacji, która go czeka.

Przed nami długa droga do sprawności. Prosimy, pomóż mu stanąć na zdrowych i równych nóżkach!!

Kupując i sprzedając, też pomagasz Filipowi!

➡️  LICYTACJE DLA FILIPA NA FACEBOOKU

––––––––––––––

* Szacunkowa kwota zbiórki

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0231753
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki