Florian przestał reagować nawet na własne imię... Pomocy!

Florian Grzela

Florian przestał reagować nawet na własne imię... Pomocy!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0358580
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Florian Grzela, 4 latka
Osowiec Śląski, opolskie
Autyzm dziecięcy
Rozpoczęcie: 9 Października 2023
Zakończenie: 9 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Kiedy zbliżały się drugie urodziny naszego synka, nie mogliśmy beztrosko świętować. Pełni niepokoju dostrzegliśmy brak rozwoju mowy Florka... Potem coraz trudniej było złapać z nim kontakt wzrokowy, aż w końcu przestał nawet reagować na własne imię – jakby wybudowano jakiś mur pomiędzy nim a światem. Nie wiedzieliśmy, co się dzieje. Lęk kurczowo zaciskał nam gardła, gdy zastanawialiśmy się, co może być tego przyczyną oraz jakie objawy pojawią się kolejne… 

Poszukując pomocy, trafiliśmy do poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której usłyszeliśmy druzgocącą dla nas jako rodziców diagnozę – autyzm dziecięcy. Do ostatniej chwili łudziliśmy się, że może być ona inna, jednak tak się nie stało. Z czasem trudności Floriana zaczęły się pogłębiać, a także pojawiać nowe, takie jak np. wybiórczość pokarmowa. Ciężko nam powstrzymać łzy, gdy widzimy, że jedyne co jest w stanie zjeść to bułka, jabłko lub płatki śniadaniowe... Jeżeli nie uda się nauczyć go jeść także innych rzeczy, pojawią się kolejne problemy, tym razem wynikające z niewłaściwej diety. 

Choć Florian jest ciekawy świata – nie wie, jak komunikować się z innymi. W wieku dwóch lat poznał już cały alfabet, ale nie rozumie wielu zagrożeń – zdarza się, że wybiega na jezdnię, nie zwracając uwagi na  samochody.

Florian Grzela

Tak wiele byśmy oddali, by móc zobaczyć jak nasz syn bawi się z kolegami w przedszkolu czy na placu zabaw. By mógł popatrzeć im w oczy i porozmawiać. By mógł zrozumieć świat wokół niego. By miał szansę na samodzielną przyszłość.

Każdego dnia walczymy dla Floriana o wszystkie te rzeczy. Nasz syn jest już pod opieką psychologa i logopedy. Niestety, do jego właściwego rozwoju niezbędna jest także fizjoterapia z elementami Integracji Sensorycznej oraz Trening Umiejętności Społecznych. Taki trening daje szansę na poprawę funkcjonowania społecznego i nawiązywanie relacji z rówieśnikami. 

Niestety, nie jesteśmy w stanie sami udźwignąć takiego ciężaru finansowego. Ta bezsilność jest wręcz obezwładniająca. Czy będziemy musieli patrzeć, jak między palcami Florka ucieka szansa na lepsze jutro…? Prosimy, pomóżcie nam ją złapać. Obiecujemy, że jej nie wypuścimy. 

Rodzice Floriana

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0358580
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki