Wojskowy Klub Sportowy "Flota" Gdynia

Wojskowy Klub Sportowy "Flota" Gdynia

typ Klub sportowy

lokalizacja Gdynia, pomorskie

Szanowni Państwo! Okres pandemii to czas trudny dla wszystkich organizacji. Trudności dotknęły również nasze stowarzyszenie, które od ponad 80 lat zajmuje się krzewieniem kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych - mieszkańców Gdyni i okolic. Poniższa zbiórka ma na celu zgromadzenie środków na prowadzenie bieżącej działalności statutowej oraz inwestycje w sprzęt komputerowy niezbędny do prowadzenia zdalnej pracy.

Nasz zespół składa się z blisko 30 trenerów i instruktorów ponad 10 dyscyplin sportu, którzy całe dnie poświęcają pracy szkoleniowej. Szkolimy w 11 sekcjach sportowych:

Lekkoatletyka
Judo
Strzelectwo sportowe
Szachy
Podnoszenie ciężarów
Pływanie
Piłka nożna
Żeglarstwo
Kolarstwo
Bobsleje i skeleton
Rugby 7


Wraz z wprowadzeniem obowiązku izolacji społecznej nasza działalność ze stacjonarnej przeniosła się do szkolenia zdalnego. Dzięki zaangażowaniu trenerów udało nam się utrzymać ciągłość szkolenia dzieci i młodzieży w głównych sekcjach (pierwsze 5 z powyższej listy), dzięki czemu nadal mamy jakiekolwiek źródło finansowania naszej działalności. Szkolenie w pozostałych sekcjach oraz wszystkie realizowane zajęcia dla dorosłych zostały jednak całkowicie odwołane, co spowodowało, że znaleźliśmy się na granicy utrzymania płynności finansowej z powodu braku znacznej części przychodów z tytułu składek członkowskich.

Na co przeznaczymy zgromadzone środki? Przede wszystkim potrzebujemy sprzętu do pracy zdalnej - obecnie posiłkujemy się komputerami prywatnymi, bo dotychczasowy sprzęt uległ znacznej awarii w wyniku przepięcia w budynku, w którym znajduje się biuro Klubu. Te same komputery w domach pracowników wykorzystywane są przez pozostałych członków rodziny do nauki oraz do realizowanych przez nich prac zdalnych.  Jesteśmy w krytycznej sytuacji, ponieważ nie możemy prowadzić swojej działalności tak jak dotychczas, dzięki czemu mielibyśmy szanse na pozyskanie jakichkolwiek środków na wymianę zepsutego sprzętu. Ponadto w kolejce czeka część wynagrodzeń dla pracowników, którzy zgodzili się część należnych za pracę pieniędzy odroczyć do momentu, aż sytuacja Klubu się poprawi. Pozostałe środki przeznaczymy na poprawę ergonomii biura Klubu.

Croudfunding? Bo dlaczego nie spróbować! To nasz debiut w poszukiwaniu finansowania w tej sposób, niestety wymuszony obecną sytuacją. 

Naszą działalność można śledzić

FACEBOOK
Strona Internetowa 

Dzięki wpłatom szybciej wrócimy do realizacji naszej działalności.

Wpłaty

Ładuję...