Fundacja Machina Fotografika

Fundacja Machina Fotografika

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Gdańsk, pomorskie

Fundacja Machina Fotografika wspiera w rozwoju kobiety i ich twórczość. Szczególną czułością darzy fotografię. Sztuka jest dobrym narzędziem samopoznania, dlatego chcemy, aby za jej pomocą kobiety lepiej poznały siebie i głośniej mówiły o swoich potrzebach i prawach. Pracujemy nad sobą, aby wprowadzać dobre zmiany w świecie. 

Prezentujemy sylwetki kobiet, które inspirują innych do działania i realizujemy projekty artystyczno-społeczne. Inicjujemy działania z zakresu edukacji artystycznej, kulturalnej i społecznej. Organizujemy wernisaże, objazdowe wystawy, festiwale, przeglądy, spotkania, sympozja, seminaria, warsztaty związane z dziedziną fotografii.

Prowadzimy Galerię Sztuki mającą na celu promocję twórczości artystów z Polski oraz z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kobiet. Realizujemy i pomagamy w realizacji indywidualnych i grupowych projektów artystycznych. Organizujemy akcje kulturalne oraz edukacyjne skierowane do lokalnej społeczności (dzieci i dorosłych). Prowadzimy warsztaty tematyczne oraz kluby dyskusyjne, spotkania i dyskusje panelowe.

USTAW CZUŁOŚĆ NA TWÓRCZOŚĆ