Fundacja Oswoić Los

Fundacja Oswoić Los

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Lublin, lubelskie

Fundacja Oswoić Los powstała z inicjatywy Katarzyny i Karola Łukasiewiczów, rodziców 8-letniej Hani. Przez zaniedbanie personelu medycznego dziewczynka pojawiła się na świecie prawie martwa, z masywnym niedotlenieniem mózgu.
 
Dlatego też nasze działania skierowane są na pomoc wszystkim rodzinom dotkniętym szeroko pojętą niepełnosprawnością dziecięcą wynikającą z przyczyn neurologicznych.
 
Staramy się zapewniać rodzicom i ich dzieciom różnoraką pomoc zarówno materialną, jak i niematerialną, mając świadomość, że sytuacja, w jakiej zostali postawieni, wymaga od nich wielkiej pracy i ogromnych wyrzeczeń

 
W tym celu stworzyliśmy i prowadzimy portal internetowy.

Można w nim znaleźć wszelkiego rodzaju informacje związane z niepełnosprawnością, od opisów sprzętu rehabilitacyjnego, poprzez omówienie poszczególnych schorzeń, aż do prezentacji rozmaitych terapii oraz szeroko rozumianej publicystyki. Z portalem na stałe współpracują specjaliści w swoich dziedzinach: psycholog, prawnik, dziennikarz, i pielęgniarka.
 
Nasi wolontariusze pomagają rodzicom dzieci niepełnosprawnych i odciążają ich w ich codziennych obowiązkach. Pomoc ta ma na celu umożliwienie rodzicom złapania oddechu, chwili odpoczynku, przerwy, znalezienia czasu na własne sprawy. Wolontariusze pomagają  przy zakupach, sprzątaniu, opiece nad dzieckiem.


Każdy, kto chce poświęcić się pomocy osobom potrzebującym, kto sercem rozumie problemy osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, jest z otwartymi ramionami witany w szeregach wolontariuszy naszej Fundacji.
 
 

Wpłaty

Ładuję...