Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra"

Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra"

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Jesteśmy Hospicjum domowym zapewniającym opiekę holistyczną nieuleczalnie – terminalnie chorym dzieciom oraz dzieciom jeszcze nienarodzonym. Nasz zespół to ponad 40 osób (m.in. lekarze, pielęgniarki, psychologowie, fizjoterapeuci, kapelan), które mają wieloletnie doświadczenie w opiece nad pacjentami hospicjum, jak również ich rodzicami i rodzeństwem. Działalność leczniczą prowadzimy od kwietnia 2016 roku.
W chwili obecnej opiekujemy się około 120 małymi pacjentami z terenu województwa dolnośląskiego i jesteśmy największą jednostką tego typu w województwie. Ze względu na rozmiary województwa zorganizowaliśmy sieć filii – działających dla regionów Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Zgorzelca i Kłodzka – zapewniających bezpieczeństwo, krótki czas dojazdu do dzieci zamieszkałych w dużej odległości od Wrocławia.
Wspólnie z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, Poradnią Genetyczną we Wrocławiu przy ul. M. Curie Skłodowskiej oraz Fundacją Evangelium Vitae prowadzimy hospicjum perinatalne – miejsce, gdzie otrzymują pomoc rodziny, które w czasie ciąży dowiedziały się o nieuleczalnej chorobie dziecka.

Pomogli

Ładuję...