Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra"

Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra"
1 Stały Pomagacz
Kamil Pichlak
100 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Jesteśmy Hospicjum domowym zapewniającym opiekę holistyczną nieuleczalnie – terminalnie chorym dzieciom oraz dzieciom jeszcze nienarodzonym. Nasz zespół to ponad 40 osób (m.in. lekarze, pielęgniarki, psychologowie, fizjoterapeuci, kapelan), które mają wieloletnie doświadczenie w opiece nad pacjentami hospicjum, jak również ich rodzicami i rodzeństwem. Działalność leczniczą prowadzimy od kwietnia 2016 roku.
W chwili obecnej opiekujemy się około 120 małymi pacjentami z terenu województwa dolnośląskiego i jesteśmy największą jednostką tego typu w województwie. Ze względu na rozmiary województwa zorganizowaliśmy sieć filii – działających dla regionów Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Zgorzelca i Kłodzka – zapewniających bezpieczeństwo, krótki czas dojazdu do dzieci zamieszkałych w dużej odległości od Wrocławia.
Wspólnie z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu, Poradnią Genetyczną we Wrocławiu przy ul. M. Curie Skłodowskiej oraz Fundacją Evangelium Vitae prowadzimy hospicjum perinatalne – miejsce, gdzie otrzymują pomoc rodziny, które w czasie ciąży dowiedziały się o nieuleczalnej chorobie dziecka.

Wpłaty

Ładuję...

1 Stały Pomagacz
Kamil Pichlak
100 zł miesięcznie