Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich

Fundacja Ukryte Marzenia
organizator skarbonki

Od początku roku do 31. lipca br. rowerzyści uczestniczyli w 2075 wypadkach, w których zginęło 127 osób, a 1891 zostało rannych*. W stosunku do tego samego okresu roku 2019 - odnotowano mniej wypadków o 334, liczba rannych spadła o 297, jednak wzrosła liczba zabitych o 4.

Patryk

Podobnie jak w przypadku motocyklistów do większości zdarzeń z udziałem rowerzystów dochodzi głównie z winy kierujących samochodami osobowymi, przede wszystkim z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania.

Najczęstszymi przyczynami wypadków powodowanych przez rowerzystów są:

- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,

- nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu.

Kierujący pojazdem musi mieć świadomość, że odpowiada za swoje życie, jak również za życie i zdrowie innych. Lekkomyślność, brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii.

Przestrzeganie przepisów prawa, życzliwość w stosunku do innych, brak agresji mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich to odpowiedź na ciągle rosnący problem wypadków z udziałem rowerzystów.

Założeniem Funduszu jest pomoc osobom, które ucierpiały w wypadkach kolarskich. 

Z Funduszu będą mogły skorzystać ofiary oraz bliscy osób, które poniosły szkodę. 

Pomoc jaką będą mogły otrzymać to m.in pomoc w leczeniu i rehabilitacji, pomoc prawna oraz psychologiczna.


Naszym celem jest również propagowanie idei bezpieczeństwa na drodze. Fundusz będzie wspierał inicjatywy na rzecz działań prewencyjnych. 

Pomysłodawcą Funduszu jest Tobiasz Jankowski z firmy NAVITEL POLAND, który tak jak my nie chce, aby tragiczna śmierć Ani poszła w zapomnienie.

Anna Karbowniczak - dziennikarka lokalnych mediów w Wielkopolsce nie żyje. Kobieta zginęła tragicznie w czwartek na drodze w pobliżu miejscowości Brzekiniec (Wielkopolskie) między Budzyniem a Wągrowcem. Jadąc rowerem została potrącona przez samochód. Sprawca uciekł. 

Patryk

Patryk

"To będzie część Ani i zostawi ślad, ona będzie zawsze z nami i będzie miała miejsce w naszym peletonie. Ania będzie mogła pomóc innym kolarzom by wrócili na siodełko jak najszybciej"

Darowizny trafiają bezpośrednio do
0%
0 zł Wsparło 0 osób CEL: 50 000 ZŁ