Każdy BOHATER czasem potrzebuje wsparcia!

Franio Kotowski

Każdy BOHATER czasem potrzebuje wsparcia!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0088534
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Operacja ortopedyczna w klinice w Wiedniu, dojazd, zakwaterowanie, badania

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Franio Kotowski, 3 latka
Łomża, podlaskie
Przepuklina oponowo - rdzeniowa, rozszczep kręgosłupa, stopy końsko - szpotawe, wodogłowie
Rozpoczęcie: 12 Września 2023
Zakończenie: 12 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Bardzo dziękujemy za wsparcie poprzedniej zbiórki dla Frania! Dzięki Wam nasz synek miał zapewnione odpowiednie leczenie! 

Niestety, nadal potrzebujemy Waszej pomocy… Nie zostawiajcie nas!

Oto nasza historia:

Franiu, wraz z przyjściem na świat, przyniósł wiele problemów, które odmieniły życie całej naszej rodziny. Rozszczep kręgosłupa, otwarta przepuklina, wodogłowie, wzmożone napięcie mięśniowe i stópki końsko-szpotawe. Zamiast na mojej piersi, chwilę po narodzinach wylądował na stole operacyjnym. Pełna rozpaczy i obaw jeszcze wtedy nie byłam świadoma, że cykl naszego życia będzie wyznaczany przez kolejne wizyty w szpitalach i gabinetach lekarskich.

Do prawie samego końca ciąży byłam przekonana, że urodzę zdrowego synka. Ostatni miesiąc przyniósł jednak wiele nowych informacji i całkowicie odmienił nasz magiczny czas oczekiwania na dziecko. Byliśmy przepełnieni strachem, a w naszej głowie pojawiało się pytanie: „Czy zdołamy dobrze się nim zająć, aby pomimo swoich schorzeń, miał szansę szczęśliwie żyć?”. Nasza miłość do synka pozwalała wierzyć, że tak.

Franciszek Kotowski

Pierwsza operacja Frania polegała na zamknięciu przepukliny. Trzy dni po narodzinach założono zastawkę komorowo – otrzewnową w główce, którą niedługo później trzeba było wymienić, ze względu na to, że była zatkana, a wokół niej gromadził się płyn. Od pierwszych chwil jego życia walczymy, by wyeliminować na tyle, na ile to możliwe, nieprawidłowości w jego rozwoju. 

Bardzo martwiły nas stópki Frania, ale na szczęście, wbrew temu, co mówili lekarze, synek rusza nóżkami, zgina je w kolankach, próbuje sam chodzić! Jednak stópki końsko – szpotawe skutecznie mu to uniemożliwiają. Jedyną szansą na samodzielne poruszanie się jest kosztowne leczenie w Wiedniu.

Dzięki Waszemu wsparciu zapewniliśmy Franiowi intensywne leczenie za pomocą gipsowania stópek i podcięcia ścięgien Achillesa. Przyniosło to zamierzone efekty, Franio otrzymał specjalne buciki i szyny, które nosił do ustabilizowania otrzymanych efektów i dalszej korekcji. Niestety, rozszczep kręgosłupa powoduje, że rany na ciele bardzo szybko się tworzą, lecz wolno goją. Na nóżkach synka powstawało ich zbyt wiele, co uniemożliwiło dalsze noszenie butów, a w efekcie – brak podtrzymywania korekcji. Nastąpił nawrót.

Franciszek Kotowski

Konieczne jest wykonanie dwóch operacji – po jednej na każdą stópkę. Talektomia – zabieg usunięcia kości skokowej – ma uratować nóżki i przyszłość naszego dziecka. Po operacji synek będzie musiał ponownie nosić specjalne obuwie ortopedyczne, ale takie, które nie spowoduje powstawania ran i w konsekwencji zaniku efektów.

Operacja jest naszą JEDYNĄ szansą! Franio już teraz próbuje samodzielnie wstawać i przemieszczać się na miarę swoich możliwości. Jest dzielny i niezwykle silny, choć jego dzieciństwo jest zupełnie inne, niż sobie dla niego wymarzyliśmy. Wierzymy jednak, że operacja da mu szansę na szczęśliwe życie i dzieciństwo. Nie możemy się doczekać, gdy zobaczymy jego pierwsze kroki. 

Franio ma starszego brata, który kocha go ponad wszystko. Przy poprzedniej zbiórce bardzo mocno angażował się w licytacje i oddawał swoje zabawki, by pomóc bratu. Ci chłopcy to nasz cały świat i zrobimy wszystko, by móc IŚĆ przez życie razem.

Niestety, operacja jest niezwykle kosztowna. Dochodzą również koszty, które musimy pokrywać, aby nasz synek mógł być pod stałą opieką specjalistów. Bardzo proszę, nie pozostawajcie głusi na nasze wołanie o pomoc! Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc i okazane nam dobro! Potrzebujemy Was, ta walka nadal trwa! Zostało już tak niewiele!

Rodzice Frania

Franciszek Kotowski

Franio - mały bohater 💚

Licytacje dla Frania – małego bohatera

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0088534
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki