Fundacja Twarze Depresji

1 Stały Pomagacz
Anonimowa Pomagaczka
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Twarze Depresji należy do najaktywniejszych organizacji pozarządowych w dziedzinie zdrowia psychicznego. Jako pierwsza w Polsce prowadzi sześć programów bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla:

- dzieci i młodzieży oraz ich rodziców/opiekunów prawnych,

- kobiet w ciąży i po porodzie,

- osób dorosłych w stanie kryzysu psychicznego,

- osób chorych onkologicznie i ich rodzin,

- obywateli Ukrainy.

Bardzo ważnym przedsięwzięciem fundacji jest ogólnopolska kampania społeczna „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”, której ambasadorami jest już ponad 50 znanych i cenionych osób.  Celem kampanii jest wzrost świadomości problemu depresji, zachęcenie Polaków do jej skutecznego leczenia poprzez połączenie farmakoterapii i psychoterapii oraz walka ze stereotypami. Obecnie pracujemy nad 16. edycją kampanii. Więcej o naszej kampanii na naszej stronie internetowej https://twarzedepresji.pl/ w zakładce "Kampania".

W ramach profikatyki zdrowia psychicznego nasza fundacja organizuje Bieg z Twarzami Depresji. Obecnie pracujemy nad 2. edycją naszego biegu, który ruszy 1.10.2023 r. w Europejskim Dniu Walki z Depresją. Więcej o naszym biegu: https://twarzedepresji.pl/bieg/

Obejrzyj reportaż z naszego biegu i inauguracji 15. edycji naszej kampanii: https://www.youtube.com/watch?v=in1hlno8y38

Fundacja od 2020 r. wydaje bezpłatny magazyn „Twarze depresji” publikowany na naszej stronie internetowej w zakładce "Magazyn".

Prowadzimy również wykłady i webinary z udziałem ambasadorów naszej kampanii oraz psychiatrów i psychologów. I wiele innych ważnych programów, jak np. "Twarze depresji dla Szkół", "Wolontariat dla Zdrowia".

Zapraszamy na:

- naszą stronę: https://twarzedepresji.pl/ 

- FanPage: https://www.facebook.com/twarzedepresji

- kanał YouTube: 

 https://www.youtube.com/@fundacjatwarzedepresji

Dziękujemy za Wasze wsparcie naszej działalności! Tylko dzięki prywatnym darczyńcom udaje nam się rozwijać naszą działalność i uruchamiać kolejne programy ważne dla zdrowia psychicznego.

1 Stały Pomagacz
Anonimowa Pomagaczka
50 zł miesięcznie