FUNDACJA AD NOVUM

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja WARSZAWA, mazowieckie

O FUNDACJI AD NOVUM

Fundacja Ad Novum została powołana w kwietniu 2016 roku. Podejmujemy liczne działania charytatywne, pomagając przede wszystkim dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, chorym i niepełnosprawnym:

W szpitalach dziecięcych tworzymy SłONICOwe kąciki zabaw - szpitalne korytarze zamieniamy w kolorowe i radosne przestrzenie, wyposażone w starannie dobrane, bezpieczne zabawki, dzięki którym najmłodsi mogą swobodnie bawić się, zapominając o chorobie.

Poprawiamy jakość życia podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych, niosąc im pomoc materialną, wyposażając ich w sprzęt sportowy, organizując dla nich warsztaty, korepetycje, czy też pomoc psychologiczną. Przeprowadzilismy „metamorfozę domu dziecka” dzięki wsparciu pracowników Grupy ONICO S.A., w czasie jednodniowego remontu wybranej instytucji, poprawilismy warunki mieszkaniowe dzieci z domów dziecka, spełniając ich marzenia o wymarzonych pokojach.

W ramach projektu słONICOwe wakacje organizujemy wycieczki do Warszawy, w których czasie zapoznajemy jej uczestników z ciekawymi miejscami w stolicy.
W ramach zainicjowanej przez nas ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. Zamaskuj Smog, wyposażyliśmy blisko 1000 uczniów szkół podstawowych w Polsce w profesjonalne maski antysmogowe, jednocześnie podejmując działania edukacyjne, mające na celu profilaktykę zdrowotną wśród dzieci i młodzieży.Ważnym elementem naszej działalności jest również promowanie zdrowego i sportowego stylu życia.
Przy współpracy z klubem sportowym ONICO WARSZAWA, zachęcalismy dzieci do aktywności fizycznej. Dla najmłodszych fanów siatkówki, podczas meczów rozgrywanych na warszawskim Torwarze, organizowalismy Strefę Małego Kibica.
Prowadzimy zbiórki publiczne oraz akcje z udziałem siatkarzy na rzecz dzieci potrzebujących naszego wsparcia.


Wpłaty

Ładuję...