Fundacja DKMS

1 Stały Pomagacz
Wpłata anonimowa
X zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

W Polsce co 40 minut ktoś słyszy diagnozę "nowotwór krwi". Są to rodzice małych dzieci, nastolatkowie, młodzi i starsi dorośli. Niezależnie od wieku, są to przerażające dwa słowa, które zmieniają ich całe dotychczasowe życie. Pacjenci i Pacjentki niedługo po diagnozie zaczynają ciężkie, długotrwałe leczenie, które niejednokrotnie prowadzi do konieczności przeszczepu szpiku od dawcy niespokrewnionego. I często jest jedyną możliwością na uratowanie życia osoby chorej.

Dlatego właśnie misją Fundacji DKMS jest zarejestrowanie jak największej ilości potencjalnych dawców szpiku. Im więcej potencjalnych dawców mamy w bazie, tym większa szansa na znalezienie "bliźniaka genetycznego" dla osoby chorej i podarowania jej szansy na życie! Koszt rejestracji jednej osoby to 180 złotych. Wesprzyj nas!

W ciągu 14 lat naszej działalności, zarejestrowaliśmy już ponad 1 800 000 potencjalnych dawców, a prawie 11 000 z nich podarowało szansę na życie osobom chorującym na nowotwory krwi, poprzez oddanie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych.

Ale to nie wszystkie nasze działania! Oprócz nieustannych rejestracji nowych potencjalnych dawców, skupiamy się przede wszystkim na Pacjentkach i Pacjentach. Dlatego od czterech lat prowadzimy Program Rozwoju Polskiej Transplantologii i Wsparcia Pacjentów, w ramach którego:

1. Wspieramy osoby chore w zakresie planowania diety, dbania o dobrostan psychiczny oraz rehabilitacji.

2. Rozbudowujemy i remontujemy oddziały onkologiczne oraz kupujemy niezbędny sprzęt medyczny, aby podnieść jakość leczenia.

3. Współpracujemy z różnymi organizacjami i stowarzyszeniami, aby edukować i przede wszystkich wspierać Pacjentów i Pacjentki oraz ich rodziny.

4. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem i przygotowujemy rozwiązania dopasowane do oczekiwań i potrzeb osób chorujących oraz środowiska medycznego.

To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie naszych darczyńców, dlatego prosimy - dołącz do nas i DAJ SZANSĘ NA ŻYCIE!

Wpłaty

Ładuję...

1 Stały Pomagacz
Wpłata anonimowa
X zł miesięcznie