Fundacja Eko World

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Sosnowiec, śląskie

Witamy

Fundacja Eko World mieści się w Sosnowcu w województwie Śląskim. Na co dzień zajmujemy się dbałością o ekologie. Robimy wiele akcji ekologicznych w naszym regionie np. takich  jak Światowy Dzień drzewa i Światowy Dzień Ziemi.

 Braliśmy czynny  udział w  Dniu Dziecka organizowanym przez Prezydenta naszego miasta. Współpracujemy również ze Stowarzyszeniem Pomagamy Sercem Stowarzyszenie to bardzo efektywnie wspiera ludzi potrzebujących pomocy w formie darowizn, działa w banku żywności.  Razem chcemy stworzyć Centrum Wypoczynkowo-rehabiltacyjne w którym będą organizowane kolonie dla dzieci z rodzin ubogich i patologicznych. W ośrodku będą organizowane wczasy dla ludzi starszych, których nie stać na wyjazd w takie miejsca. Obiekt ma być przystosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo oraz niewidomych. W tym celu będziemy współpracować z różnymi organizacjami,  Fundacje stowarzyszenia zajmujące się osobami będącymi w potrzebie będą mogły zgłaszać się do ośrodka w celu organizowania pobytu dla swoich podopiecznych. Będzie dostępna opieka medyczna oraz psychologiczna Ośrodek ma się mieścić na terenie Dolnego Śląska. Teren ten został wytypowany z powodu klimatu bliskości uzdrowisk (Lądek Zdr, Polanica ,Kudowa,Duszniki itp). Prowadzone przez nas Centrum wypoczynkowo rehabilitacyjne będzie  w oparciu o zdrową żywność(ekologiczną) oraz prowadzone będą zajecia  ruchowe w oparciu o zdrowy styl życia.Będą organizowane turnusy dla młodzieżowych klubów sportowych.Organizator mając własną bazę noclegową jest w stanie realizować w/w wypoczynek bardzo tanio z korzyścią dla budżetu państwa jak i innych organizacji bez dodatkowych marż nakładanych przez pośredników.   Na realizacje tego celu potrzebujemy zebrać bardzo dużą kwotę . Koszt inwestycji to około 8 milionów złotych Takiego Centrum wypoczynkowo rehabilitacyjnego,  miejsca na kolonie dla młodzieży w potrzebie, osób starszych, chorych, niepełnosprawnych  gdzie pobyt będzie  zorganizowany po kosztach bez nakładu marży nie ma na terenie całej Polski A ludzi w potrzebie jest coraz więcej.

Zwracamy się z prośba o pomoc i wpłaty. Każda złotówka się liczy. Szczegółowych j informacji możemy zawsze udzielić w naszej siedzibie w Sosnowcu ul Dekerta 4/3 lub fundacjaekoworld.sekretariat@gmail.com  telefonicznie 799-285-250 jesteśmy także na facebook.