Fundacja JAGODA im. Jagody Pachota

Fundacja JAGODA im. Jagody Pachota

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Fundacja JAGODA im. Jagody Pachota powstała w listopadzie 2009 roku, aby upamiętnić niezwykłą młodą dziewczynę – Jagodę Pachotę. Dziewczyna zmarła wyniku odniesionych ciężkich poparzeń ciała, podczas pożaru samochodu.

Wszystkie błędy popełnione podczas akcji ratowniczej wynikały nie tylko ze schematyzmu działania służb, ale przede wszystkim z minimalnej wiedzy na temat choroby oparzeniowej i sposobów jej leczenia. Stąd jednym z ważniejszych celów Fundacji stało się szkolenie ratowników i organizowanie spotkań informacyjnych na temat tej choroby.
 
Nasza Fundacja zajmuje się głównie pomocą osobom poparzonym oraz propagowaniem wiedzy na temat choroby oparzeniowej.
 
Skóra jest naszym największym organem. Jej rozległe uszkodzenia w wyniku działania wysokich temperatur są trudne w leczeniu i stanowią ogromne zagrożenie. To, czy osobie poparzonej uda się przeżyć, zależy często od  pomocy udzielonej w pierwszych chwilach po wypadku. Naszym celem jest przeprowadzanie akcji informujących, jak postępować w takich sytuacjach.
 
Zażegnanie  zagrożenia życia jest jednak tylko początkiem długiej rehabilitacji. Gojenie się ran jest bardzo bolesne i może trwać nawet kilka miesięcy. W tym czasie niezbędne jest używanie ubrań uciskowych, maści, opatrunków lub plastrów, a także uśmierzenie bólu. Są to często bardzo duże wydatki, które spadają nagle na rodzinę osoby poparzonej. W takich sytuacjach pomagamy zbierać środki na leczenie.
 

Naszym założeniem jest również stworzenie sieci kontaktów między różnymi instytucjami, których działalność nastawiona jest na udzielanie pomocy osobom poszkodowanym w wyniku poparzeń.
W walce ze skutkami poparzeń najważniejszy jest czas - im szybciej i fachowo pomoże się choremu, tym większe szanse na ocalenie jego życia i powrót do zdrowia.

Miej marzenia, jakbyś miał żyć wiecznie.
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć dziś. 

James Dean

Wpłaty

Ładuję...