Fundacja naKole

Fundacja naKole

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Opole, opolskie

Najważniejszym celem fundacji jest zapewnienie aktywnego wypoczynku i rehabilitacji osobom potrzebującym. Promowanie i rozwój wolontariatu, turystyki rowerowej i górskiej oraz integracja osób z niepełnosprawnością i  pełnosprawnych. Chcemy pokazać światu, że wiele niepełnosprawności nie przeszkadza w zdobywaniu nowych szczytów, nawet na rowerze. Od 5 lat czynnie jeździmy na tandemach, znamy specyfikę takiej jazdy w różnym terenie. Jesteśmy sportowcami i  wolontariuszami m.in. w Polskim Związku Niewidomych, Fundacji „Szansa dla Niewidomych” oraz Klubu sportowo-turystycznego „Cross Opole”, gdzie od wielu lat współpracujemy z osobami z niepełnosprawnością.  Wiceprezes fundacji jest osobą niewidomą, zna potrzeby oraz specyfikę funkcjonowania takich osób. Nasze akcje mają zasięg ogólnopolski, oprócz działań projektowych funkcjonujemy w sposób ciągły organizując Warsztaty, wyjazdy, biorąc udział w wydarzeniach plenerowych i koordynując pracę naszych rowerowych wolontariuszy, współpracujemy również z innymi organizacjami.

 Zrealizowane projekty:

1.       „Opolszczyzna na kołach”, którego celem była organizacja 5 wyjazdów rowerowych połączonych z innymi aktywnościami fizycznymi np. jazda konna, pływanie kajakiem dla osób w różnym wieku i różnym poziomie sprawności.

2.       „Tandem dla seniora”, którego celem było złożenie tandemu do użytku potrzebujących seniorów.

3.       „Profesjonalizacja działań fundacji naKole”, którego celem był zakup części potrzebnych do złożenia tandemu oraz wzmocnienie działań fundacji poprzez dokształcenie się zarządu z kierowania ruchem drogowym, księgowości i  turystyki rowerowej.

4.       „Solidarni NaKołach”, którego celem było złożenie tandemu dla osób niewidomych oraz organizacja rajdu rowerowego promującego sylwetkę Anny Walentynowicz.

5.       „Tandemomania” projekt ze środków funduszu inicjatyw obywatelskich, w którym zrealizowaliśmy spływ pontonowy,  rajdy tandemowe oraz warsztaty i szkolenia dla osób niewidomych i wolontariuszy, złożyliśmy 5 tandemów.

„Wolontariat NaKole”, którego celem było wyszkolenie 10 pilotów tandemu, instruktorów turystyki rowerowej, zdobycie wiedzy z udzielania pierwszej pomocy i audio deskrypcji otoczenia dla osób niewidomych.

Wpłaty

Ładuję...