Szkoła dla dzieci z autyzmem

Szkoła dla dzieci z autyzmem

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Olsztyn, warmińsko-mazurskie

Edukacja odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Główną jej funkcją jest przygotowanie młodych ludzi do życia w ciągle zmieniającym się świecie. Szkoła kształtuje naszą osobowość, pozwala na rozwój zainteresowań oraz nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, czasem pomaga w odnalezieniu sensu życia. Jeśli pod uwagę weźmiemy osoby w spektrum autyzmu, nieraz środowisko szkolne jest jedynym poza domem.

Przez lata pracując z dziećmi w spektum i ich rodzicami, przekonałam się, że potrzeba jest w Olsztynie więcej małych, kameralnych szkół, odpowiadających na potrzeby uczniów i ich rodzin. By każdy mógł mieć wolny wybór, jak to bywa w przypadku szkół publicznych. 

Fundacja Niebieski Koralik powstała w 2020 roku, celem nadrzędnym było stworzenie miejsca dopasowanego do potrzeb osób w spektrum autyzmu w Olsztynie. Z początkiem roku 2021 zaczęła swoją działalność Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem w Olsztynie. Naukę początkowo realizowało dwoje uczniów.

Nasza szkoła jest kameralna, przytulna, mała. Chcemy, żeby taka była zawsze, by uczniowie czuli się w niej swobodnie i bezpicznie i przy tym rozwijali swoje umiejętności i pasje. Działamy trzeci rok. Mimo wielu przeciwności, nauka w szkole trwa. Nasi uczniowie mają swoje sukcesy, a sama placówka cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców. Nauka w szkole jest bezpłatna.