Fundacja Rosa

Fundacja Rosa

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Działamy na rzecz osób potrzebujących, zwłaszcza dzieci. To one bowiem będą kreowały rzeczywistość w przyszłości, dlatego od najmłodszych lat chcemy rozwijać tkwiące w nich możliwości i pasje. 

Skupiamy się głównie na poprawie warunków edukacyjnych oraz warunków pobytu dzieci w szpitalach. 
 
Fundujemy stypendia sportowe dla młodzieży oraz przygotowujemy paczki świąteczne dla dzieci z domów dziecka.
 
Realizujemy dwa projekty, w ramach których spełniamy nasze priorytety: Twoja Szkoła oraz Pokój Uśmiechu.
 
Ideą akcji Twoja Szkoła jest podnoszenie jakości nauczania dzieci i młodzieży. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, książek, tablic multimedialnych i innych pomocy dydaktycznych do szkól w całej Polsce. Do tej pory wsparliśmy już ponad 1500 szkół.
 
Druga akcja, Pokój Uśmiechu, ma na celu stworzenie w szpitalach miejsc, gdzie dzieci mogłyby zapomnieć o trudach i dolegliwościach związanych z ich hospitalizacją. W tym celu dokonujemy renowacji pokojów zabaw dla dzieci, wyposażając je w odpowiedni sprzęt multimedialny i zabawki. Dbamy, by wystrój tych pomieszczeń był kolorowy, ciekawy i przyjazny dzieciom. Po to, by maluszki mogły szybciej wracać do zdrowia i by jak najbardziej eliminować negatywne wspomnienia  związane z pobytem w szpitalu. 
 
Dzięki środkom pozyskanym przez Fundację Rosa do tej pory zrealizowano trzy Pokoje Uśmiechu: przyjazną izbę przyjęć w Zamiejscowym Oddziale Pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu (maj 2010 r.), pokój dla rodziców na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii noworodków i dzieci w tej samej placówce (październik br.) oraz pokój terapeutyczny na oddziale psychiatrii dziecięcej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Chorób Dziecięcych im. Korczaka we Wrocławiu (grudzień). 
 
Współpracuje z nami wiele osób: lekarze z oddziałów dziecięcych, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz profesjonalni partnerzy, dzięki którym dowiadujemy się, jak i gdzie w efektywny sposób przekazywać naszą pomoc.

Jeśli chciałbyś sprawić radość maluchom, możesz nas wesprzeć. Za wszystko serdecznie dziękujemy.

Wpłaty

Ładuję...