Fundacja Wiktoria "Droga Po Zwycięstw"

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Lublin, lubelskie

Fundacja Wiktoria ''Droga Po Zwycięstwo '' została powołana do życia, nie tylko aby nieść pomoc w pozyskiwaniu funduszy na leczenie, rehabilitację, turnusy, ale także, w celu zachęcenia osob niepełnosprawnych do pozwolenia sobie na marzenia, do odnalezienia swoich pasji, a także do podjęcia próby ich realizowania.

Jedną z podopiecznych fundacji jest Wiktoria. Wiki jest dziewczynką, która od urodzenia boryka się z niepełnosprawnością. Przeszła  sześć operacji z powodu wrodzonych torbieli mózgu, konsekwencja czego ma połowicze porażenie mózgowe. To, że jest osobą niepełnosprawną nie powstrzymało Wiktorię w odnalezieniu i dążeniu do realizacji swojej pasji, jaką jest pływanie. Wiktoria jest brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu osób niepełnosprawnych.

Wiktoria, jak i wieku niepełnosprawnych sportowców, pokazała nam, że marzenia należy próbować realizować. Nawet te, które wydają nam się nierealne do spełnienia.

"Niemożliwe nie istnieje. A marzenia mają wielką moc" to słowa niesamowitej osoby.

Fundacja Wiktoria "Droga Po Zwycięstwo" wspiera zatem nie tylko w codziennej "drodze" do lepszego funkcjonowania przez rehabilitację, ale również w "drodze" do odnalezienia siebie, podczas realizacji swoich marzeń, pasji. 

Fundacja zachęca również do integracji osoby "pełnosprawne", w postaci codziennych spotkań, wspólnie spędzanego czasu, jak również do udziału w zawodach integracyjnych. Fundację dzielnie wspiera w tym działaniu brat Wiktorii Kacper, który na codzień trenuje piłkę nożną, siatkówkę, oraz należy do sekcji pływackiej.  A jak tylko jest do tego okazja, uczestniczy w zawodach integracyjnych w pływaniu, dopingując swoją siostrę, innych zawodników, jak również biorąc w nich czynny udział. 

Fundacja Wiktoria "Droga Po Zwycięstwo"