Fundacja Agandi

Fundacja Agandi

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wrocław, Mbarara, dolnośląskie

O FUNDACJI 

Fundacja Agandi została powołana do życia 8 października 2016 roku. Powstała z miłości do dzieci, chęci niesienia pomocy potrzebującym i nadziei na poprawę ich jakości życia.

GDZIE JESTEŚMY?

To właśnie tutaj działamy najwięcej, chociaż nie tylko. Właśnie w Mbarara mieści się nasz Dom, tutaj mieszkają nasze dzieciaki, nasi wolontariusze, goście, to tutaj toczy się nasze życie.

Mbarara jest bardzo szybko rozwijającym się, przyjaznym miasteczkiem, które mieści się w południowo-zachodniej części Ugandy, liczy około 84 tysięcy mieszkańców i jest stolicą dystryktu o tej samej nazwie.

FUNDATORKA

Anna Małecka od 2014 roku regularnie przyjeżdżała do Ugandy na wolontariat, a w 2016r zdecydowała się na otworzenie Fundacji Agandi, by realizować swoją życiową misję, którą jest pomoc potrzebującym w Afryce. Obecnie mieszka w Mbarara, gdzie prowadzi projekty Fundacji.

Dom Bezpieczna Przystań

Ogromnym problem w całej Afryce jest ilość dzieci, którymi rodzice nie zawsze mogą lub chcą się zajmować. Wiele takich maluchów jest porzucanych w szpitalach tuż po porodzie, wyrzucanych do latryn, zostawianych przy drogach czy w pobliskich barach, hotelach. Są to dzieci niewinne i bezbronne, niezdolne do przeżycia na własną rękę. Właśnie takie dzieci trafiają do naszego Domu, w którym otrzymują potrzebną opiekę i ochronę. Naszym celem jest powtórne zjednoczenie tych dzieci z ich rodzinami lub znalezieniem im nowych kochających rodziców, a jeśli jest to niemożliwe, daniem im jak najwięcej miłości i ciepła, dachu nad głową i ciepłego posiłku każdego dnia u nas w domu.

Projekt obejmuje następujące działania ze strony Fundacji:
– Wynajęcie domu, do którego będą przyjmowane dzieci
– Wyposażenie domu (łóżeczka dla dzieci i opiekunów, urządzenie biura, wyposażenie kuchni, jadalni, bawialni oraz zaopatrzenie w potrzebne akcesoria do opieki nad dziećmi, moskitiery)
– Utrzymanie domu m.in. opłacanie rachunków, zatrudnienie stróża nocnego,
-Zatrudnienie personelu (opiekunki dla dzieci, pracownik socjalny, praczka, kucharka itd.)
-Zapewnienie wyżywienia oraz potrzeb dzieci (pampersy, zasypki, lekarstwa)
-Zapewnienie opieki medycznej (szczepienia początkowe oraz ewentualne leczenie, testy na HIV).

Wpłaty

Ładuję...