Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?

Fundacja Ewy Błaszczyk Akogo?
1 Stały Pomagacz
Piotr
10 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

FUNDACJA "AKOGO?" została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza (twórcę programu "Ziarno" w TVP, obecnie proboszcza Pokamedulskiego Kościoła przy UKSW w Lesie Bielańskim).

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?”, jest polską organizacją pozarządową, zajmującą się systemowym rozwiązywaniem problemów osób w śpiączce. Gdy rozpoczynaliśmy działalność, w naszym kraju nie istniała systemowa pomoc dla pacjentów po ciężkich urazach mózgu, przebywających w śpiączce.

Przeprowadziliśmy szereg kampanii edukujących społeczeństwo w temacie problemów osób w komie. Zainicjowaliśmy i wypracowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia Program leczenia dzieci w śpiączce w fazie B, który jest wdrożony do systemu publicznej opieki zdrowotnej.

Wybudowaliśmy Klinikę „Budzik” – pierwszy w naszym kraju wzorcowy ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. Mamy tu 15 łóżek dla dzieci w wieku 2-18 lat. Do marca 2023 r., w klinice „Budzik”, która działa od lipca 2013r., wybudziło ponad się 100 dzieci. Robimy wszystko, aby Klinika świadczyła usługi medyczne na najwyższym, światowym poziomie, z wykorzystaniem rozmaitych, nowatorskich metod leczenia, diagnostyki oraz najszerszego wachlarza metod neurorehabilitacji.

Uruchomiliśmy Klinikę „Budzik” dla dorosłych, przy Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, aby również dorosły pacjent, który zapadł w śpiączkę, mógł zostać objęty fachową i skuteczną pomocą.

Prowadzimy działania zmierzające do sprowadzania do Polski światowych osiągnięć medycznych dotyczących problematyki śpiączki, wymiany wiedzy naukowej i wdrażania programów eksperymentalnych. We wrześniu 2020r. odbyło się pierwsze spotkanie Międzynarodowej Rady Naukowej Fundacji "Akogo?".

W lutym 2020r. uruchomiliśmy przychodnię konsultacyjno-medyczną „Akogo-med”. Przyjmują w niej neurolodzy i neurochirurdzy (przedsięwzięcie komercyjne umożliwiające pacjentom skomunikowanie się z wysokiej klasy specjalistami). Wypracowane zyski przychodni będą przekazywane na cele statutowe Fundacji „Akogo?”.

1 Stały Pomagacz
Piotr
10 zł miesięcznie