Fundacja Małgosi Braunek "Bądź"

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Małgosi Braunek “Bądź” to organizacja działająca od 2015 roku zajmująca się czynnie edukacją zdrowotną. Promuje i wspiera zintegrowane, holistyczne podejście zarówno do zdrowia, jak i do choroby - zainspirowana filozofią życia Małgorzaty Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej. Fundacja inicjuje i wspiera współpracę różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie pełnej, zintegrowanej i konieczności całościowego, holistycznego leczenia człowieka. Główną osią działalności jest organizacja warsztatów, wydarzeń i akcji edukacyjnych. Działania kierowane są do osób chorych onkologicznie i przewlekle, ich bliskich, a także do osób zdrowych, zainteresowanych zdrowym trybem życia, prewencją i leczeniem chorób przewlekłych.

Organizujemy 

*blisko 20 akcji edukacyjnych w roku (wykłady z zakresu medycyny umysł-ciało, zdrowego żywienia, warsztaty cancer coachingu, medycyny chińskiej, ajurwedy, jogi śmiechu, refleksoterapii, czy qigong)

*około 6 warsztatów kulinarnych rocznie na oddziale onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka “Zamieniamy niezdrowe na zdrowe”. Ideą akcji organizowanej wspólnie z Fundacją Onkolandia jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci będących pacjentami Oddziału Onkologii. Na każdym spotkaniu uczymy się przygotowywać proste, ulubione przekąski w ich zdrowej wersji! Staramy się zainspirować dzieci i ich rodziców by przekonać ich, że to, co zdrowe, może być tak samo smaczne ja niezdrowe przekąski. 

*coroczny Kongres Medycyny Integralnej “Bądź integralny w zdrowiu” w Muzeum Polin w Warszawie (3 lutego 2018 rok, 9 lutego 2019 r). Wydarzenie o charakterze wykładowo-warsztatowym dedykowane jest publice około 500 osób. Gościmy uznanych specjalistów z Kraju (m.in. Lek.med. E.Dudzińska, Wojciech Eichelberger, Prof. dr hab. n. med. J.Lubiński, Prof. dr. hab. P. Trzonkowski, Dr hab. n. med. G.Basak) i zagranicy (Dr N Lee Smith, Dr Yair Maimon, Prof. Li Jie) którzy dzielą się swoją wiedzą i świadczą że dialog i porozumienie jest możliwe. Każdemu kongresowi towarzyszy szeroka kampania w mediach (w 2018 około 60, a w 2019 około 70 publikacji na portalach poświęconych zdrowiu, w miesięcznikach i rozgłośniach radiowych), która pomaga nam popularyzować hasła medycyny integralnej i holistycznego dbania o zdrowie! 

*w każdą trzecią środę miesiąca godz. 12-15.00 udzielamy informacji na temat metod wspierających w leczeniu onkologicznym na infolinii u Rzecznika Praw Pacjenta w ramach projektu “Łączy nas Pacjent”– infolinii eksperckiej RPP i organizacji pacjentów (TEL. 800-190-590)

*gromadzimy informacje czym jest medycyna integralna i holistyczne podejście do zdrowia, szukamy metod, specjalistów, klinik na świecie oferujących integralną opiekę zdrowotną. Weryfikujemy i udostępniamy rzetelną wiedzę na temat komplementarnych metod leczenia. Dajemy możliwość poznania systemów medycznych i inspirujemy do aktywności wobec własnego zdrowia. Skutecznie dzielimy się naszą wiedzą poprzez nasze kanały informacyjne (fb, instagram, www), w mediach (m.in. we współpracy z magazynem Sens gdzie co miesiąc Orina Krajewska w cyklu “sensowne ścieżki zdrowia” rozmawia z uznanymi specjalistami nt. zdrowia)