Uratujmy życie setkom osób w Kongo- zbiórka na krwiodawstwo

Fundacja Konga
organizator skarbonki

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli!
Jesteśmy świeżo po powrocie z Konga. Bardzo się cieszymy, że akcja przekazania owoców zbiórki zakończyła się pełnym sukcesem. Rzeczy zebrane wspólnie przez nasz zespół dotarły do potrzebujących ludzi, dając im promyk nadziei i poczucie docenienia. Z całego serca dziękujemy! (Więcej o przekazanych darach na www.fundacjakonga.org)
 
Podczas pobytu postanowiliśmy zaangażować się w obszar, który w Kongu jest niebywale zaniedbany – ochronę zdrowia. Warunki panujące w publicznych szpitalach Kinszasy są niewyobrażalne z perspektywy Polski, Europy. Większość szpitali publicznych nie posiada podstawowej aparatury medycznej, a ta którą można znaleźć jest wyeksploatowana, niesprawna. Łatwo wyobrazić sobie jakie ma to przelozenie na poziom śmiertelności wśród pacjentów służby zdrowia tego państwa. Z tej szerokiej dziedziny skupiamy się na tematyce krwiodawstwa, transfuzji krwi, które decydują o życiu i śmierci wielu pacjentów, często tych najmłodszych. Zapotrzebowanie na pomoc sprzętową jest ogromne.
 
Podjęliśmy współpracę z Narodowym Centrum Krwiodawstwa (CNTS) oraz jednym z publicznych szpitali w ubogiej dzielnicy Kinszasy Camp Luka, aby stworzyć odpowiednio wyposażone miejsce do oddawania, badania i przechowywania krwi niezbędnej do transfuzji w pobliskich szpitalach. Ustanowiliśmy ambitny cel zebrania 100tys PLN, który umożliwi nam zakup części wyposażenia - jak analizator serologiczny, czy analizator immunologiczny. 

Podczas pobytu widzieliśmy namacalnie jak wielką różnicę może zrobić nawet jedno takie miejsce w zakresie ratowania ludzkiego życia, często w malo skomplikowanych z naszej perspektywy przypadkach, a niemożliwych do wyleczenia z uwagi na brak podstawowej diagnostyki.
 
Bardzo liczymy na Waszą szczodrość i gest dobrego serca!

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowa Pomagaczka

10 zł

Karokr

50 zł

Magda

10 zł

Anonimowy Pomagacz

5 zł

Justyna :)

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do:
2%
2 445,69 zł Wsparły 92 osoby CEL: 100 000 ZŁ
Wesprzyj