Uratujmy życie setkom osób w Kongo- zbiórka na krwiodawstwo

Fundacja Konga
organizator skarbonki

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli!
Jesteśmy świeżo po powrocie z Konga. Bardzo się cieszymy, że akcja przekazania owoców zbiórki zakończyła się pełnym sukcesem. Rzeczy zebrane wspólnie przez nasz zespół dotarły do potrzebujących ludzi, dając im promyk nadziei i poczucie docenienia. Z całego serca dziękujemy! (Więcej o przekazanych darach na www.fundacjakonga.org)
 
Podczas pobytu postanowiliśmy zaangażować się w obszar, który w Kongu jest niebywale zaniedbany – ochronę zdrowia. Warunki panujące w publicznych szpitalach Kinszasy są niewyobrażalne z perspektywy Polski, Europy. Większość szpitali publicznych nie posiada podstawowej aparatury medycznej, a ta którą można znaleźć jest wyeksploatowana, niesprawna. Łatwo wyobrazić sobie jakie ma to przelozenie na poziom śmiertelności wśród pacjentów służby zdrowia tego państwa. Z tej szerokiej dziedziny skupiamy się na tematyce krwiodawstwa, transfuzji krwi, które decydują o życiu i śmierci wielu pacjentów, często tych najmłodszych. Zapotrzebowanie na pomoc sprzętową jest ogromne.
 
Podjęliśmy współpracę z Narodowym Centrum Krwiodawstwa (CNTS) oraz jednym z publicznych szpitali w ubogiej dzielnicy Kinszasy Camp Luka, aby stworzyć odpowiednio wyposażone miejsce do oddawania, badania i przechowywania krwi niezbędnej do transfuzji w pobliskich szpitalach. Ustanowiliśmy ambitny cel zebrania 100tys PLN, który umożliwi nam zakup części wyposażenia - jak analizator serologiczny, czy analizator immunologiczny. 

Podczas pobytu widzieliśmy namacalnie jak wielką różnicę może zrobić nawet jedno takie miejsce w zakresie ratowania ludzkiego życia, często w malo skomplikowanych z naszej perspektywy przypadkach, a niemożliwych do wyleczenia z uwagi na brak podstawowej diagnostyki.
 
Bardzo liczymy na Waszą szczodrość i gest dobrego serca!

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Kosmos Widzew

50 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Karokr

50 zł

Magda

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
2%
2 485,69 zł Wsparły 94 osoby CEL: 100 000 ZŁ