Fundacja Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Krzyś

Fundacja Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Krzyś

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Fundacja Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Krzyś” prowadzi swoją działalności od 10 lat we Wrocławiu. Świadczymy wysokospecjalistyczną i kompleksową rehabilitację. Idea powstania naszej Fundacji zrodziła się z chęci niesienia pomocy niepełnosprawnemu Krzysiowi przez jego Mamę. 

Naszą misją jest pomaganie dzieciom niepełnosprawnym z mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, zespołem Aspergra, upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, znacznym, umiarkowanym i lekkim, chorobami narządu wzroku, przepukliną oponowo-rdzeniową, chorobami genetycznymi. Celem statutowym Fundacji jest utworzenie, prowadzenie i finansowanie działalności centrum rehabilitacyjno-edukacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, a także prowadzenie działań dla poprawy warunków świadczenia pomocy lekarskiej i rehabilitacji rodzinom dzieci niepełnosprawnych.

W chwili obecnej obejmujemy opieką terapeutyczną ponad 100 dzieci z Wrocławia i okolic (Strzelin, Oława, Trzebnica, Ząbkowice Śląskie, Wieluń, Sobótka). Wprowadzamy nowatorskie i atrakcyjne metody terapeutyczne takie jak komunikacja alternatywna połączona z terapią ręki. Ponadto rehabilitujemy dzieci następującymi metodami: NDT Bobath, Integracja Sensoryczna, PNF, FITS Skoliozy, rehabilitacja wzroku, Biofeedback, Neurologopedia. Jako pierwsi sprowadziliśmy do Wrocławia przed 10 lat kombinezony Dunag 02. Dzięki nim dzieci uczą się chodzić i stabilnie utrzymywać postawę ciała. Posiadamy wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów, pasjonatów pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.   

Wpłaty

Ładuję...