Fundacja OUR VOICE

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Wszystko zaczęło się od trzech lektorek języka angielskiego, które po godzinach pracy chciały pomóc uchodźcom z Ukrainy. Nasza inicjatywa szybko się rozrosła, a aktualnie na naszym pokładzie mamy już 50 wolontariuszy! 

12.04.2022 r. oficjalnie staliśmy się Fundacją OUR VOICE.

Naszym głównym celem jest pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz o utrudnionym dostępie do edukacji, głównie w zakresie języków obcych. Zadaniem priorytetowym jest działalność naukowa i oświatowa w zakresie edukacji i szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych. Mamy na celu także rozwijanie współpracy międzynarodowej.

Aktualnie prowadzimy zajęcia z języka polskiego dla osób z Ukrainy na różnych stopniach zaawansowania. Z zajęć skorzystało już ponad 2000 osób. Zajęcia odbywają się online, z wykorzystaniem platformy ZOOM. Prowadzimy także zajęcia stacjonarne we współpracy z Domem Kultury Zacisze w Warszawie. Ponadto, prowadzimy szkolenia metodyczne oraz techniczne dla lektorów, tak, by ich praca była jeszcze lepsza. 

Posłuchajcie fragmentów naszych lekcj!

W sierpniu 2022 roku przeprowadziliśmy stacjonarny kurs języka polskiego dla dzieci z Ukrainy, które przybyły do Gniezna w wyniku wojny. 40 dzieci w wieku 7-15 lat przez 20h uczyło się języka polskiego z profesjonalnym nauczycielem. Dzieci otrzymały także prezenty na rozpoczęcie i zakończenie zajęć, a także przekąski i napoje.

Chcemy rozwijać się i rozszerzać zakres naszych działań. Pracujemy aktualnie nad nowymi projektami. Chcemy utworzyć nowe kursy dla uchodźców, objąć ich tak potrzebną pomocą psychologiczną oraz przeprowadzić Akcję Integrację, czyli serię spotkań, wykładów i warsztatów, które  m.in. wspomogą proces integracji z polskim społeczeństwem czy pomogą w szukaniu pracy.

Rozpoczęliśmy także współpracę z domami dziecka. W ramach Akcji Inspiracji przeprowadzimy dla dzieci i młodzieży szereg warsztatów i spotkań z inspirującymi osobami. Chcemy zmotywować młodzież do podjęcia walki o swoją przyszłość, wspomóc w wyborze zawodu i drogi życiowej w przyszłości.

W grudniu 2022 przeprowadziliśmy mikołajkową akcję pomocy przez internet. Aż 163 osoby otrzymały możliwość darmowego skorzystania z różnych usług online, np nauki obsługi programów lub korepetycji online. 

Przygotowujemy także darmowe materiały edukacyjne, do nauki różnych języków, które w formie elektronicznej będą dostępne na naszej stronie internetowej.

Mamy wiele planów i chęci, jednak potrzebujemy Waszego wsparcia! Każda, nawet najmniejsza pomoc (finansowa lub inna), jest dla nas na wagę złota. Dzięki Wam będziemy mogli działać nieprzerwanie i nie martwić się, że komuś będziemy musieli odmówić pomocy! Zebrane fundusze wykorzystamy na naszą działalność statutową i finansowanie wyżej wymienionych projektów. Bez żadnego wsparcia, własnymi siłami osiągnęliśmy już wiele, ale z Wami możemy osiągnąć jeszcze więcej! Zapraszamy także na nasze social media @fundacjaourvoice gdzie możecie znaleźć więcej szczegółów dotyczących naszej działalności. Do zobaczenia!