Fundacja OUR VOICE

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Wszystko zaczęło się od trzech lektorek języka angielskiego, które po godzinach pracy chciały pomóc uchodźcom z Ukrainy. Nasza inicjatywa szybko się rozrosła, a aktualnie na naszym pokładzie mamy już 50 wolontariuszy! 

12.04.2022 r. oficjalnie staliśmy się Fundacją OUR VOICE.

Naszym głównym celem jest pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz o utrudnionym dostępie do edukacji, głównie w zakresie języków obcych. Zadaniem priorytetowym jest działalność naukowa i oświatowa w zakresie edukacji i szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych. Mamy na celu także rozwijanie współpracy międzynarodowej.

Aktualnie prowadzimy zajęcia z języka polskiego dla osób z Ukrainy na różnych stopniach zaawansowania. Z zajęć korzysta 1200 osób, które spotykają się co tydzień w swoich grupach na lekcjach online. Prowadzimy także zajęcia stacjonarne we współpracy z Domem Kultury Zacisze w Warszawie. Ponadto, prowadzimy szkolenia metodyczne oraz techniczne dla lektorów, tak, by ich praca była jeszcze lepsza. Tworzymy także kurs języka polskiego do nauki asynchronicznej.

Posłuchajcie fragmentów naszych lekcj!

Chcemy rozwijać się i rozszerzać zakres naszych działań. Pracujemy aktualnie nad nowymi projektami. Chcemy utworzyć nowe kursy dla uchodźców, objąć ich tak potrzebną pomocą psychologiczną oraz przeprowadzić Akcję Integrację, czyli serię spotkań, wykładów i warsztatów, które  m.in. wspomogą proces integracji z polskim społeczeństwem czy pomogą w szukaniu pracy. Latem zorganizujemy  w Poznaniu półkolonie dla dzieci z Ukrainy.

Rozpoczynamy także współpracę z domami dziecka. W ramach Akcji Inspiracji przeprowadzimy dla dzieci i młodzieży szereg warsztatów i spotkań z inspirującymi osobami. Chcemy zmotywować młodzież do podjęcia walki o swoją przyszłość, wspomóc w wyborze zawodu i drogi życiowej w przyszłości.

Przygotowujemy także darmowe materiały edukacyjne, do nauki różnych języków, które w formie elektronicznej będą dostępne na naszej stronie internetowej.

Mamy wiele planów i chęci, jednak potrzebujemy Waszego wsparcia! Każda, nawet najmniejsza pomoc (finansowa lub inna), jest dla nas na wagę złota. Dzięki Wam będziemy mogli działać nieprzerwanie i nie martwić się, że komuś będziemy musieli odmówić pomocy! Zebrane fundusze wykorzystamy na naszą działalność statutową i finansowanie wyżej wymienionych projektów. Bez żadnego wsparcia, własnymi siłami osiągnęliśmy już wiele, ale z Wami możemy osiągnąć jeszcze więcej! Zapraszamy także na nasze social media @fundacjaourvoice gdzie możecie znaleźć więcej szczegółów dotyczących naszej działalności. Do zobaczenia!