Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza

1 Stały Pomagacz
Wpłata anonimowa
200 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Poznań, wielkopolskie

Dbamy o potrzeby tych, którzy mierzą się z chorobą nowotworową swoich bliskich, by mogli dać im siłę do walki.

Zajmujemy się wsparciem rodzin onkologicznych. Sami doświadczyliśmy choroby swojego syna Michała, a następnie jego odejścia. Wiemy zatem czego potrzebują onkorodziny. Wspieramy również w żałobie. Oswajamy onkorzeczywistość.

Jak to robimy:

- budujemy w społeczeństwie świadomość o tym jak ważne jest wsparcie rodzin onkologicznych,
- integrujemy środowisko rodzin onkologicznych,
- oswajamy onkorzeczywistość, czyli edukujemy na temat radzenia sobie z rzeczywistością onkologiczną.

Co m.in. robimy:

- organizujemy warsztaty dla dzieci z rodzin onkologicznych,
- prowadzimy podcast: Panda ma głos, w którym poruszamy i oswajamy trudne tematy oraz dajemy głos tym, którzy na co dzień tego głosu nie mają,
- prowadzimy grupy wsparcia dla rodziców, którzy stracili dziecko,
- prowadzimy grupy na Facebooku, które integrują rodziny onkologiczne,
- angażujemy społeczeństwo w aktywności, organizując wydarzenia np. pikniki charytatywne i tym samym, w delikatny sposób zwracamy ich uwagę na potrzeby rodzin onkologicznych,
- wspieramy dziecięce oddziały onkologiczne, zaopatrując je w małe zabawki, które dzieci otrzymują w ramach rekompensaty i pocieszenia po wykonywanych zabiegach,
- jesteśmy wsparciem dla rodzin onkologicznych oraz osób w żałobie służąc rozmową i spotkaniem,
- wspieramy biznes w tworzeniu miejsc pracy przyjaznych osobom doświadczającym choroby nowotworowej swojej lub swoich bliskich.

Trochę historii...

Założyciele Fundacji i zarazem jej Zarząd, sami doświadczyli choroby swojego syna Michała, który cierpiał na nowotwór mózgu, a który odszedł 2 października 2021 roku. Od samego początku choroby Michałka otrzymywali wsparcie wielu ludzi wokół siebie. Powstał swego rodzaju ruch i grupa o nazwie “Panda Team” - ponieważ Michał bardzo lubił pandy i miał ich całą kolekcję. Stąd wzięła się nazwa. Można powiedzieć, że idea fundacji narodziła się dużo wcześniej, niż powstała decyzja o jej założeniu.

Choroba i śmierć Michała wprowadziła nas do świata onkologii, który znaliśmy wcześniej tylko z internetowych zbiórek charytatywnych. - mówi Filip Tarachowicz, Prezes Zarządu Fundacji - Po jego odejściu zauważyliśmy pewną lukę w systemie, jaką jest objęcie opieką nie tylko chorych pacjentów i ich rodziców, ale także rodzeństwa dzieci onkologicznych i dzieci, których rodzice chorują oraz tych, których bliscy odeszli. Widzimy, że brakuje wsparcia psychologicznego, dedykowanych warsztatów, zajęć, wyjazdów, które pomogłyby im poczuć się ważnymi, a rodzicom dałyby poczucie zaopiekowania się ich dziećmi. Dlatego powstała Fundacja Panda Team, aby załatać tę lukę i pomóc oswajać onkorzeczywistość rodzin w Polsce.

Mimo nieopisanego bólu, tęsknoty, poczucia pustki i niesprawiedliwości Paulina i Filip Tarachowiczowie są przekonani, że zbyt wczesne odejście synka jest początkiem wielkiego dzieła pomocy rodzinom, które walczą z nowotworami. 15 października 2021 notarialnie została zatwierdzona Fundacja Panda Team im. Michałka Tarachowicza, a 3 grudnia tego samego roku został jej nadany numer KRS.

 
Z góry dziękujemy za Twoje wsparcie, które pomoże nam działać i się rozwijać.

1 Stały Pomagacz
Wpłata anonimowa
200 zł miesięcznie