Fundacja Robinson Crusoe

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Fundacja Robinson Crusoe zajmuje się usamodzielnianiem i wszechstronnym wspieraniem młodzieży z instytucji opieki zastępczej (domy dziecka, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka) zagrożonej wykluczeniem społecznym.

"Robinsonowie" (tak nazywamy naszych podopiecznych) potrzebują wsparcia zarówno w obszarze umiejętności społecznych jak i emocji. Z powodu braku wiary w siebie, oparcia w rodzinie i bliskich oraz lęku przed kolejnym niepowodzeniem często wycofują się z sytuacji wymagających wytrwałości i rezygnują z szans, mogących odmienić ich los. Uczymy Robinsonów jak zyskać samodzielność ekonomiczną, społeczną i emocjonalną - jak przerwać zaklęty krąg bezradności, jak przełamywać bariery, jak samodzielnie walczyć o swoje miejsce w świecie i w społeczeństwie.

Ostatnie dwa miesiące są bardzo trudne dla naszej młodzieży, pozostają oni w zamknięciu i potrzebują naszego wsparcia, aby poradzić sobie z różnymi emocjami, które towarzyszą całej sytuacji związanej z COVID-19. Mając na względzie ich dobro pozostaniemy z nimi w kontakcie telefonicznym, mailowym oraz prowadzimy wirtualne spotkania grupowe udzielając im porad, wsparcia,  pokazujemy także jak twórczo i rozwojowo możemy spędzić ten czas. Ponad 200 osób korzysta z naszej pomocy.

Wesprzyj nas i pomóż przetrwać ten trudny czas!

Dzięki twojej wpłacie będziemy mogli zadbać o zdrowie psychiczne naszej młodzieży.

Wpłaty

Ładuję...