Fundacja "Stella" im. Agaty Orłowskiej

Fundacja "Stella" im. Agaty Orłowskiej

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Lubartów, lubelskie

Bez Waszego wsparcia jest to niemożliwe.

Fundacja „Stella” im. Agaty Orłowskiej jest z Lubartowa, podobnie jak Pan Janusz Kobyłka. Mamy pod stałą opieką ponad 200 niepełnosprawnych podopiecznych z bardzo różnymi schorzeniami fizycznymi i umysłowymi. Mamy dzieci z autyzmem, z porażeniem mózgowym, z zespołem Downa oraz Dzieci Motylki, czyli dzieci chorujące na Pęcherzowe Oddzielanie się Naskórka (EB).

Ta choroba to nieustanne cierpienie, to nigdy niegojące się rany, pęcherze na całym ciele i na narządach wewnętrznych powstające przy najlżejszym nawet dotyku czy choćby przy przełykaniu pokarmu. Każdy kontakt sprawia choremu ból, jest wrażliwy i delikatny jak motyl, stąd nazwa Dzieci Motylki, a Fundacja „Stella” jako jedyna w Polsce prowadzi dla nich kompleksową rehabilitację.

Fundacja „Stella” podejmuje terapię od pierwszych dni życia niemowlęcia. Wykwalifikowany personel zapewnia kompleksową rehabilitację intelektualną i lecznicą różnymi metodami, do momentu uzyskania zadowalających efektów, czasami trwa to nawet całe życie.

Do prawidłowego funkcjonowania i ciągłego rozwoju fundacji potrzebne są fundusze. Potrzebujących przybywa szybciej niż pozyskiwanych środków.