Fundacja Strażacy Wielkopolska

Fundacja Strażacy Wielkopolska

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Stęszew, wielkopolskie

Fundację Strażacy Wielkopolska tworzy 36 Wolontariuszy (12 kobiet, 24 mężczyzn), którymi są: czynni  Strażacy ratownicy z jednostek OSP, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, ratownicy medyczni  i operatorzy numeru alarmowego.   

Głównym celem naszej organizacji jest edukacja, którą kierujemy do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Nasza działalność skupia się także wokół tematu bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, ekologii i historii.

Pomagamy wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni. Wpieramy potrzebujących, angażujemy się w wiele inicjatyw i akcji społecznych.

Przez cały rok  organizujemy spotkania i eventy. Jesteśmy organizatorem jednego z największych w Polsce pikniku prewencyjno-edukacyjnego - Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów, który odbywa się co roku w Poznaniu, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Podczas tego wydarzenia prowadzimy działania prewencyjno-eduakcyjne.

Co roku bierzemy udział w najważniejszych wydarzeniach ratowniczych w kraju, w 2022 r. bylismy współorganizatorami Rescue Days Polska. W ramach eventów i wydarzeń szkolimy mieszkańców Poznania i nie tylko, z udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. Uczymy tego, jak pomagać wykorzystując wirtualną rzeczywistość, zestawy fantomów oraz gogle VR. Wspieramy organizatorów imprez targowych (Retro Motor Show, Motor Show, SAWO, IFRE i pomagamy przy tworzeniu wystaw zabytkowych pojazdów i sprzętów strażackich.

Nie jesteśmy obojętni na ludzkie cierpienie. W momencie wybuchu wojny w Ukrainie wspólnie z OSP Kamionki organizowaliśmy akcję pod hasłem „Strażacy Ukrainie” oraz zbiórkę darów dla potrzebujacych.

Regularnie angażujemy się w akcje zbierania nakrętek w placówkach oświatowych w Poznaniu. Posiadamy 3 metalowe serca i ok. 30 pojemników w różnych miejscach ( szkoły, przedszkola, sklepy) do których zbieramy nakrętki. Podczas ostatniej akcji, realizowanej w 2022 r, w  ramach Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów zebraliśmy ponad 10 ton plastikowych nakrętek. Cały dochód z akcji (20.tys. zł) przekazaliśmy na cele charytatywne w tym leczenie i rehabilitacje 3 dzieci oraz kolegi Strażaka z innej jednostki OSP. 

Inwestujemy w wiedzę, przedstawiciele Fundacji regularnie szkolą się z zakresu pożarów wewnętrznych oraz ratownictwa technicznego, w roku 2022 mieliśmy okazję wziąć udział w projekcie Forest Camp, który pokazał nam inne spojrzenie na działania podczas pożaru lasu.

Nie zatrzymujemy się, mamy wiele planów. Abyśmy mogli działać i realizować kolejne projekty potrzebujemy Waszego wsparcia.

Liczy się każdą złotówka! 

Z góry dziękujemy za Twoją pomoc.

Wpłaty

Ładuję...