Fundacja Transplantacja LIVERstrong

Fundacja Transplantacja LIVERstrong

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Gdańsk, pomorskie

Fundacja powstała z dramatycznych doświadczeń fundatora - Grześka Perzyńskiego, któremu w ostatniej chwili, w stanie skrajnym, przeszczepiono wątrobę. Przeżył, bo bardzo o to walczył...
Ta Fundacja ma nieść nadzieję a także inspirację.

Kiedy w 2001 r. wiozłem brata po przeszczepie nerki, ( w 2017r. miał już drugi przeszczep), w najczarniejszych myślach nie mogłem przypuszczać, że rok później samemu doświadczę operacji przeszczepienia, na skutek zupełnej niewydolności wątroby.

Były to bardzo dramatyczne zdarzenia, gdyż zanim, dosłownie w ostatniej chwili, znalazł się organ, mój organizm przechodził już w stan agonalny. Kolejnym cudem było przyjęcie się organu i powrót do życia po rehabilitacjach, włącznie z uczeniem się chodzenia na nowo.

Innym wyzwaniem była też sfera mentalna. Setki pytań i obaw, jak wygląda życie po takiej operacji. Wróciłem do pracy, moich pasji, do życia. Lekarze nie mieli wątpliwości, że ta moja ogromna chęć i radość życia oraz niebywała mentalna walka o przeżycie pozwoliła w ogóle doczekać operacji i wrócić do formy.

To niesamowite i cudowne odbicie się od zupełnego dna, jak i wrodzona pasja do sportu pozwoliły mi ukończyć tzw. połówkę Ironmana w Triathlonie, czyli 1,9km pływanie, 90km rower i 21,1km bieg w Gdyni 2013 oraz Susz 2016, co dla niejednego,  ze wszystkimi swoimi organami, jest niemałym wyczynem.. a dla mnie było to z ogromną radością i poczuciem bezgranicznego szczęścia mając w pamięci te wszystkie dramatyczne chwile, które miały być ostatnimi w moim życiu, a teraz mogę cieszyć się nowym życiem i dokonywać rzeczy NIEMOŻLIWYCH!!!

Moje doświadczenia, niesamowitą energię oraz entuzjazm próbuję wykorzystać do wspierania pacjentów, w tym tych najmłodszych, oraz szerzenia świadomości transplantologicznej, jak i zdrowotnej w społeczeństwie.