Fundacja Zdrowie Jest Najważniejsze

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Chcemy normalnie funkcjonować, rozwijać się, kochać, chcemy żyć. Prosimy pomóżcie nam w tym.

Fundacja Zdrowie Jest Najważniejsze jest organizacją której celem jest udzielanie pomocy w powrocie do zdrowia osobom po urazach, osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym.

W większości przypadków wczesna interwencja lekarska i rehabilitacja jest konieczna do szybkiego powrotu do zdrowia i ograniczenia powikłań.

Szczególną uwagę poświęcamy spastyczności. Spastyczność to nieprawidłowa kontrola i wzrost napięcia mięśniowego na skutek uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego (mózgu lub rdzenia kręgowego) Towarzyszy pacjentom po udarze mózgu, w stwardnieniu rozsianym,  po urazach czaszkowo-mózgowych i w niektórych chorobach genetycznie uwarunkowanych.

Wskutek wzmożonego napięcia mięśniowego, mięśnie stają się sztywne, nadmiernie napinają się przy wykonywaniu ruchu, często powoduje to ból.

Słowo ból w spastyce nabiera jednak innego znaczenia. Osoby chore opisują ten ból jako nie do ogarnięcia. Jest on potworny, przeszywający, rażący jak porażenie elektrycznie. Krótko mówiąc nie do opisania. Ten rodzaj bólu nie pozwala funkcjonować.

Najważniejszą rzeczą w spastyczności jest rehabilitacja. I nie mówimy tu o rehabilitacji takiej jak masaże czy ćwiczenia usprawniające ( chociaż taka też jest konieczna), ale niekonwencjonalnej. Bo tylko taka przynosi efekty.

Można zaliczyć do niej akupunkturę, Watsu- czyli rehabilitację w wodzie powodującą głęboką relaksację pacjenta i uwalniająca go chociaż na trochę od bólu.

 Jest ona niestety bardzo kosztowna . Staramy się zatem naszym podopiecznym za pośrednictwem państwa hojności i dobroci serca zapewnić choć minimum na jakie sami nie mogliby sobie pozwolić. Finansujemy rehabilitacje i  konsultacje neurologiczne.

Angażowanie się w codzienną aktywność oraz korzystanie z życia wymaga od osób niepełnosprawnych determinacji i motywacji do ciągłego zmagania się z barierami jakie spotykają na swojej drodze.

Fundacja nasza stara się wyjść naprzeciw naszym zdeterminowanym podopiecznym. Dajemy im przysłowiową wędkę na którą oni próbują złapać  choć troszkę normalnego życia radości uśmiechu.

A możliwe jest to tylko dzięki pieniążkom zebranym od państwa. Każda złotówka zbliża choćby jednego naszego podopiecznego do kolejnej godziny rehabilitacji, godziny ktorą jest szansą na normalnego funkcjonowanie kazdego dnia.