FUNDACJA ZWIĄZKU POLAKÓW MIASTA KIJOWA

FUNDACJA ZWIĄZKU POLAKÓW MIASTA KIJOWA

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Puławy, lubelskie

Fundacja Związku Polskiego m. Kijowa to pierwszy i jedyny w Polsce ukraiński program edukacyjny dla dzieci od 6 klasy. 

Przyjeżdżające z Ukrainy dzieci są pod 24-godzinną opieką ukraińskich kuratorów w Polsce. Kuratorzy pomagają w rozwiązywaniu spraw codziennych, administracyjnych, edukacyjnych. Jest to ważny aspekt komfortowego pobytu za granicą bez rodziców, szczególnie w pierwszym roku.

Nasz program edukacyjny rozpoczął się w 2014 roku, kiedy grupa 16 uczniów przyjechała na studia do techników w Puławach. Zaczęliśmy tworzyć wysokiej jakości i bezpieczne warunki do ich komfortowego życia w Polsce.

Co roku we wrześniu dołączało do nas coraz więcej studentów. W 2016 roku rozpoczęliśmy współpracę z Zespołem Szkół w Klementowicach. W 2017 roku świętowaliśmy już pierwsze Studniówki naszych uczniów, a rok szkolny 2019 z nami rozpoczęło 148 uczniów klas 6-12.

Nasz zespół kuratorów składa się dzisiaj z 6 wykwalifikowanych nauczycieli z doświadczeniem w całodobowej współpracy z uczniami i ich rodzicami, ze znajomością specyfiki ustroju administracyjnego Polski. Zespół kuratorów swoim przykładem pokazuje studentom możliwości edukacyjne, ponieważ co roku studiują w ośrodkach kształcenia podyplomowego lub zawodowego.